Jak pobrać Windows 10 April 2018 Update

Jak pobrać Windows 10 April 2018 Update

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 4/30/2018, 6:54 PM

Liczba odsłon: 10698

Po premierze nowej aktualizacji, nie trafia ona jednocześnie na każdy komputer z systemem Windows 10. Jest ich na świecie tak dużo (ponad 700 milionów), że proces ten musi trochę potrwać. Lecz nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy samodzielnie wykonali aktualizację naszego systemu. Wszystko dzięki pomocy Asystenta aktualizacji. Pokażemy jak za jego pomocą dokonać aktualizacji systemu i przygotować nośnik instalacyjny.

Strona Microsoftu - Pobieranie Asystenta

Asystenta aktualizacji pobierzemy ze strony Microsoftu. Po wejściu na nią, mamy dwie opcje: Zaktualizuj teraz i Pobierz narzędzie. Po kliknięciu pierwszej z nich pobierzemy aplikację służącą do aktualizacji. Dużo więcej możliwości daje ta druga opcja. Wybierając ją pobierzemy wspomniany wyżej Asystent aktualizacji.

Tworzenie nośnika USB

Gdy uruchomimy aplikację, naszym oczom ukaże się okno asystenta. Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie postanowień licencyjnych (oczywiście po ich uprzedniej lekturze). W drugim kroku musimy zadecydować, czy chcemy zaktualizować system czy utworzyć nośnik instalacyjny. Gdy wybierzemy tę drugą opcję, kolejnym krokiem jest wybranie języka systemu oraz jego odpowiedniej wersji. Do wyboru mamy wersję 32 bitową lub 64 bitową. Jeśli nie jesteśmy pewni jaką wersję powinniśmy wybrać, warto wybrać trzecią opcje - Oba.

Tworzenie nośnika USB

Następnie nastąpi przygotowanie składników instalatora, po czym zostaniemy po raz kolejny postawieni przed wyborem. Możemy utworzyć nośnik instalacyjny w formie dysku flash USB, DVD lub pliku ISO, który będziemy mogli wykorzystać na tym, lub innym komputerze do wykonania czystej instalacji systemu Windows 10 April 2018 Update.

Tworzenie nośnika USB

Z tych dwóch możliwości, utworzenie pendrive jest bardziej uniwersalną opcją, jako że obecnie wiele komputerów, zwłaszcza tych przenośnych, nie posiada napędu optycznego. Zajmiemy się więc utworzeniem bootowalnej pamięci USB.

Tworzenie nośnika USB

Po wybraniu odpowiedniej z opcji, musimy podłączyć do komputera nasz pendrive i wybrać go z listy. Pamięć powinna mieć pojemność minimum 8 GB. Trzeba też pamiętać, że podczas tego procesu wszystkie dane z pendrive zostaną usunięte, więc warto zabezpieczyć najpierw wszystkie pliki jakie się na nim znajdują.

Tworzenie nośnika USB

Klikamy Dalej i przechodzimy do procesu tworzenia nośnika. Teraz musimy się uzbroić w odrobinę cierpliwości. Czas potrzebny na utworzenie nośnika jest zależny od wielu czynników, między innymi od prędkości naszego połączenia sieciowego oraz standardu USB jaki obsługuje zarówno port USB jak i sam pendrive. Czasu będziemy mieć w sam raz na zrobienie herbaty.

Tworzenie nośnika USB

Asystent poinformuje nas o zakończeniu tworzenia pendrive. Po kliknięciu Zakończ nastąpi oczyszczenie plików tymczasowych instalatora. Nasz pendrive jest gotowy do działania! Co ważne, nadal możemy przechowywać na nim swoje pliki. Trzeba tylko uważać aby przypadkiem nie usunąć znajdujących się na nim plików instalatora, bo wtedy będziemy musieli powtórzyć proces tworzenia.

Tworzenie obrazu ISO

W przypadku tworzenia nośnika DVD lub obrazu ISO sprawa wygląda praktycznie tak samo. Jedyne co musimy zrobić to wybrać lokalizację w której zostanie zapisany obraz Windows.iso. Za jego pomocą będziemy mogli utworzyć nośnik DVD, lub zainstalować system Windows 10 April 2018 Update na przykład na maszynie wirtualnej.

To wszystko! Jak widać jest to proces bardzo prosty i szybki. Jeśli nie chcemy czekać na aktualizację przez Windows Update, w ten właśnie sposób możemy otrzymać Windows 10 April 2018 Update już dziś!

Jeżeli interesuje Was sam proces instalacji systemu, zapraszamy do artykułu:
Jak zainstalować Windows 10 April 2018 Update