Menu kategorii
 • Jak naprawić uszkodzony Kosz w Windows 10?

  Jak naprawić uszkodzony Kosz w Windows 10?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:00
  11.01.2019
  6427 wyświetleń

  W Windows 10 może dojść do rzadkiego scenariusza, w którym systemowy Kosz doznaje uszkodzenia, na skutek czego występują problemy z dostępem do dysku, wyświetlaniem znajdujących się w Koszu plików i opróżnianiem Kosza.

  Każdy dysk zawiera ukryty folder $Recycle.bin, w którym są przechowywane usunięte (ale nie trwale usunięte) pliki na wypadek, gdybyśmy chcieli je przywrócić. Jeśli jednak występują problemy z Koszem, takie jak opisane powyżej, prawdopodobnie nadszedł czas na zresetowanie tych folderów. W tym poradniku pokażemy, co zrobić, gdy wyświetlają się błędy pokroju "Kosz na dysku C jest uszkodzony" albo "Odmowa dostępu".

  1. Otwieramy menu Start.
  2. Wpisujemy Wiersz polecenia, prawym przyciskiem myszy klikamy pierwszy wyświetlony wynik i wybieramy Uruchom jako administrator.
  3. Wpisujemy polecenie rd /s /q C:\$Recycle.bin i zatwierdzamy klawiszem Enter.
  4. Jak naprawić uszkodzony Kosz w Windows

  5. Powyższa komenda dotyczy folderu Kosza na dysku C: (domyślnie jest to partycja systemowa). W razie potrzeby, jeśli problem dotyczy innej partycji, C:\ w poleceniu zamieniamy na inną literę dysku, np. D:\, E:\ etc.
  Po wykonaniu tych kroków folder $Recycle.bin zostanie usunięty, a po ponownym uruchomieniu komputera Windows 10 automatycznie utworzy go na nowo. Choć w tym poradniku skupiliśmy się na Windows 10, ta sama metoda będzie skuteczna również w Windows 7 i Windows 8.1.

  Więcej na temat mało znanych funkcji Kosza znajdziecie w naszej wcześniejszej publikacji: Tajemnicze funkcje systemowego Kosza.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Cenne wskazówki dla Windows 10