Menu kategorii
 • Jak dodać zasoby?

  Jak dodać zasoby?

   Arkadiusz Partyka
  Arkadiusz Partyka
  00:00
  24.08.2015
  2189 wyświetleń

  Zadania w projekcie realizowane są przez odpowiednie zasoby. Zasobem może być zarówno zewnętrzna firma, konkretny pracownik, jak i sprzęt. Dzięki przydzieleniu odpowiednich zasobów do wszystkich zadań, które wprowadziliśmy do projektu, będziemy mogli nadzorować czasem ich pracy, kosztami i innymi parametrami. Zanim jednak stanie się to możliwe, musimy utworzyć listę zasobów. Zobaczmy więc jak dodać zasoby w aplikacji Project 2016.

  1. Podczas pracy nad projektem, w aplikacji Project 2016 przechodzimy na wstęgę Zasób i klikamy przycisk Przydziel zasoby.
  2. W nowym oknie klikamy dwukrotnie pierwszą wolną komórkę w kolumnie Nazwa zasobu.
  3. W kolejnym oknie uzupełniamy wszystkie niezbędne dane dotyczące nowego zasobu: jego nazwę, typ (Praca - osoba, Materiał - zasób materialny, sprzęt, Koszt - zakup, usługa), opcjonalnie adres e-mail, inicjały itd. Dodawanie zasobu potwierdzamy przyciskiem OK. Klikając teraz dwukrotnie dodany zasób, w nowym oknie w obszarze Dostępność zasobu możemy opcjonalnie wskazać daty, w jakim zasób możemy wykonywać przydzielone mu zasoby. Określając procent jednostki, ponadto możemy wskazać jego dostępny czas pracy. Z kolei klikając przycisk Szczegóły, przeniesieni zostaniemy do szczegółowego definiowania zasobu. W tym miejscu będziemy mogli wprowadzić adres, numer telefonu, stanowisko i inne dane personalne zasobu.
  4. W identyczny sposób, jak w punktach 2-3 wprowadzamy pozostałe wymagane do projektu zasobu.
  5. Teraz w projekcie, w widoku tabelarycznym, aby dodać zasób do zadania, przy nazwie zadania, wskazujemy komórkę w kolumnie Nazwy zasobów i wybieramy odpowiedzialny na konkretne zadanie. W ten sam sposób postępujemy z innymi zadaniami i podzadaniami.

  Dodawanie zasobu w aplikacji Project 2016


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Project 2016