Jak chmura Microsoftu przyczynia się do walki z cyberprzestępczością?

Jak chmura Microsoftu przyczynia się do walki z cyberprzestępczością?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:32
12.02.2016
5415 wyświetleń

Cyberprzestępczość jest stale ewoluującym i rosnącym wyzwaniem dla firm. Microsoft szacuje, że taka działalność przynosi ponad 450 miliardów dolarów strat rocznie, a każdej sekundy jej ofiarą pada 12 osób w sieci. Firma od lat prowadzi walkę z internetowymi przestępcami na różnych polach. Powstały z inicjatywy Microsoftu dział Digital Crimes Unit (DCU) jest jedną z komórek, zajmujących się tym tematem. W pracy zespołu ważną rolę pełni chmura.

Microsoft Digital Crimes Unit skupia ekspertów z zakresu prawa międzynarodowego i bezpieczeństwa internetowego, a metody jego działania wykorzystują najnowsze narzędzia i zdobycze technologiczne. Działalność zespołu można więc uznać za innowacyjne podejście do kwestii cyberprzestępczości. Jego misja jest prosta: to zapewnienie bezpiecznego Internetu każdej osobie i organizacji na świecie. DCU wykorzystuje pomysłowość ludzi i najnowsze technologie analityczne, by przeciwdziałać cyberprzestępczości. W skład zespołu wchodzą też adwokaci, śledczy i analitycy sądowi. Największym zagrożeniem dla współczesnych firm nie jest konkurencja, ale - jak twierdzi Microsoft - ochrona zaufania klientów.

Czym jest cyberprzestępczość? Każdego dnia serwery prywatne i rządowe są hakowane, korespondencja przechwytywana, a własność intelektualna wykradana. Może to dotyczyć każdego z nas. Microsoft stworzył dział Digital Crimes Unit, który prowadzi śledztwa i walczy z cyberprzestępczością. Namierzenie przestępców jest łatwiejsze dzięki chmurze Microsoft Cloud i danym przedstawionym w różnych formach wizualizacji. Olbrzymia moc obliczeniowa chmury pozwala na dokonywanie zaawansowanych analiz w czasie rzeczywistym. Bez jej pomocy takie analizy mogłyby trwać nawet kilka tygodni. Jak mówi Tom Burt z działu DCU, opracowane dane trafiają z powrotem do chmury, dzięki czemu ludzie i organizacje są bezpieczniejsze.

DCU

"Gdy mowa o chmurze, zaufanie i bezpieczeństwo są najważniejsze" - mówi Satya Nadella. Więcej informacji o bezpieczeństwie chmury i działalności Microsoft Digital Crimes Unit znajdziemy na stronach Microsoft Cloud oraz Microsoft Enterprise.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/take-look-everything-microsoft-keep-safe-cybercrime

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo