Intel pracuje nad tabletem składanym jak harmonijka

Intel pracuje nad tabletem składanym jak harmonijka

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:23
29.01.2019
688 wyświetleń

Każdy pyta o to, czy nowy smartfon Microsoftu będzie się składać, kiedy będzie się składać, a nikt nie zapyta o to...w ilu miejscach będzie się składać. Intel zadał te pytanie i doszedł do podobnego wniosku, jak Xiaomi, które swojego smartfona składa w dwóch miejscach. Koncept urządzenia, jaki możemy zobaczyć na ostatnim patencie Intela, jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem.

Urządzenie, którego ekran zgina się w dwóch miejscach, może przybrać różne formy i doskonale widać je na rysunkach, które zawarte są w patencie. Obecnie na rynku istnieje (choć to raczej za dużo powiedziane) jeden składany smartfon. Jest to Royale Flex Pie, który pomimo wygenerowania ogromnego hype'u, nie powala jakością wykonania. Ale to nie jest żaden z wiodących producentów i można to wybaczyć. Jednak propozycje, jakie pokazało Xiaomi lub Samsung, choć dają o wiele większe nadzieje, to w gruncie rzeczy mogą zmusić do zadania sobie pytania - po co?

Intel Patent

No bo zastanówmy się - urządzenie Xiaomi po rozłożeniu wcale nie powala ilością dodatkowej przestrzeni roboczej, a po złożeniu otrzymujemy niby to rozmiar standardowego smartfona, tyle że dużo grubszy. Czy warto? W takiej sytuacji, jeśli zależy nam na dużej przestrzeni roboczej, bardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się wybór choćby takiego Samsunga Note 9.

Intel Patent

No i tutaj wracamy do patentu Intela, który daje nadzieję na to, że składane smartfony mogą mieć sens. Fakt, po całkowitym złożeniu urządzenie to jest wyjątkowo grube, lecz po rozłożeniu otrzymujemy naprawdę sporą przestrzeń. No i do dyspozycji mamy też tryby pośrednie - możliwości dostosowania konstrukcji urządzenia do naszych preferencji jest tutaj wyjątkowo dużo. Urządzenie takie nie będzie pełnić funkcji typowego smartfona, lecz raczej składanego tabletu, który zmieści się w skromnej damskiej torebce lub po prostu w kieszeni płaszcza.

Intel Patent

Czy właśnie tak będzie wyglądać urządzenie, które kryje się pod nazwą Centaurus? Dla przypomnienia, planowane przez Microsoft urządzenia Surface, wyposażone w elastyczne ekrany, mają być dostępne w dwóch rozmiarach. Być może tak właśnie będzie wyglądać ten większy z nich. Andromeda z kolei mogłaby być składana tylko w jednym miejscu i będzie mięć dzięki temu mniejsze rozmiary.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/intel-might-be-working-on-a-three-way-foldable-smartphone-powered-by-windows

Polecamy również w kategorii Surface