Instytut Alana Turinga dostał 5 mln dolarów do wykorzystania w Azure

Instytut Alana Turinga dostał 5 mln dolarów do wykorzystania w Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:19
06.10.2016
2048 wyświetleń

Alan Turing Institute (Turing) jest brytyjskim narodowym centrum analizy danych z główną siedzibą w Londynie. To także wspólne przedsięwzięcie uniwersytetów w Cambridge, Edinburgh, Oxford, University College London i Warwick, a także brytyjskiego Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC). Zajmujący się pracą w obszarze data science instytut otrzymał od Microsoft 5 milionów dolarów do wykorzystania jako kredyty w chmurze obliczeniowej Azure.

"Ponad 100-osobowy zespół badawczy - w tym informatycy, inżynierowie, eksperci maszynowego uczenia, statystycy, matematycy i socjolodzy - wkrótce rozpocznie prace w Instytucie Alana Turinga z misją wykorzystania odmieniającego świat potencjału data science. Usługi w chmurze Azure dostarczą naszym naukowcom łatwo dostępnej platformy, na której mogą swe idee przekształcać w prototypy i szybko otrzymywać rezultaty, co stanowi dopełnienie dla lokalnych placówek obliczeniowych dostępnych w pięciu założycielskich uniwersytetach i źródeł narodowych, takich jak superkomputer ARCHER wspierany przez EPSRC. Jesteśmy zachwyceni tym, że Microsoft dał nam dostęp do usług w chmurze Azure i wspiera nas w tym kluczowym obszarze naszej infrastruktury badawczej" - mówi Andrew Blake, dyrektor Instytutu Turinga. Jak dodaje Joseph Sirosh, CVP w Data Group z Microsoft: "Jesteśmy dumni, blisko pracując z Instytutem Alana Turinga, by pokazać, jak AI, machine learning i data science mogą być w nowoczesny sposób zaadresowane do problemów rzeczywistego świata. Jesteśmy podekscytowani, umożliwiając badaczom robienie tego, co potrafią najlepiej, oferując im dostęp do najwyższej klasy zasobów w Microsoft Azure".

Instytut Alana Turinga uchodzi za jedną z wiodących światowych placówek badawczych, jeśli chodzi o data science. Na jej prestiż wpływają też powiązania z najlepszymi uczelniami w Wielkiej Brytanii. Jak komentuje Jeannette M. Wing, CVP grupy Microsoft Research, "jest to najlepszy przykład tego, jak Microsoft inwestuje w globalny system badań nad data science". Moc obliczeniowa Azure to przede wszystkim oszczędność czasu w porównaniu do istniejącej infrastruktury serwerowej, z której może korzystać Turing. Jest to zasługa jednej z właściwości chmury - skalowalności - dzięki której można w dowolnej chwili podnosić lub zmniejszać przydział mocy obliczeniowej, by otrzymywać wyniki w pożądanym czasie, zwykle dużo krótszym niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jeśli chodzi o samą nagrodę, a więc 5 milionów dolarów w formie kredytów, można je wykorzystać w praktycznie dowolny sposób, co przy tak dużym zapasie nie powinno w żaden sposób ograniczać naukowców pracujących z big data.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/research/microsoft-accelerates-data-science-at-the-alan-turing-institute-with-5m-in-cloud-computing-credits/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure