Instalujemy i konfigurujemy Outlook z kontem Office 365

Instalujemy i konfigurujemy Outlook z kontem Office 365

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
26.02.2018
914 wyświetlenia

Przewagą poczty elektronicznej w usłudze Office 365 jest oparcie jej działania na serwerze Exchange, dzięki któremu konfiguracja konta pocztowego w najpopularniejszych aplikacjach jest w pełni zautomatyzowana. Użytkownik musi tylko wprowadzić swój adres e-mail należący do subskrypcji Office 365 i hasło dostępu. Adresy i porty serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej go nie interesują. Konto pocztowe Office 365 działające w środowisku serwera Exchange możemy wykorzystać również w aplikacji Microsoft Outlook na urządzeniu mobilnym z systemem Android. W tym poradniku omówimy, jak w dosłownie kilku prostych krokach skonfigurować takie konto i po chwili mieć dostęp do poczty.

  1. Uruchamiamy aplikację Microsoft Outlook na urządzeniu mobilnym. Jeśli jej nie posiadamy, musimy ją pobrać ze sklepu Google Play. W wyszukiwarce sklepu wprowadzamy frazę „Microsoft Outlook” i wybieramy odpowiedni wynik wyszukiwania.
  2. Na karcie aplikacji Microsoft Outlook naciskamy polecenie Zainstaluj. Prędkość i czas pobierania aplikacji może być różny w zależności od szybkości naszego łącza internetowego, a czas instalacji od podzespołów naszego urządzenia.
  3. Aplikacja Outlook w sklepie Google Play

  4. Po zainstalowaniu aplikacji od razu możemy uruchomić program, naciskając przycisk Otwórz.
  5. Aplikacja Outlook w sklepie Google Play

  6. Po uruchomieniu programu wybieramy przycisk Rozpocznij.
  7. Ekran powitalny aplikacji Microsoft Outlook

  8. W pierwszym kroku wprowadzamy nasz adres e-mail. Nie jest ważne, czy będzie to nasz adres firmowy czy prywatny, ale musi on należeć do aktywnej subskrypcji usługi Office 365. Następnie wybieramy przycisk Kontynuuj w dolnej części ekranu.
  9. Wprowadzanie adresu e-mail w konfiguracji konta pocztowego

  10. W drugim kroku wprowadzamy hasło dostępu do konta i zatwierdzamy, wybierając polecenie Zaloguj.

Wprowadzanie hasła dostępu w konfiguracji konta pocztowego

Po chwili, gdy aplikacja mobilna Microsoft Outlook nawiąże połączenie z serwerem Exchange naszego konta i zsynchronizuje dane, zostaniemy przeniesieni do skrzynki pocztowej. Tam od razu mamy dostęp do ostatnich wiadomości e-mail.

Skrzynka pocztowa Office 365 w aplikacji Microsoft Outlook


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie