Menu kategorii
 • Instalowanie programu Microsoft Lync

  Instalowanie programu Microsoft Lync

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  12.04.2012
  7840 wyświetleń

  Jedną z zalet portalu Office 365, jest dostęp do komunikatora Microsoft Lync 2010, dostępnego w postaci aplikacji lokalnej. Aby z niego móc skorzystać, należy najpierw pobrać odpowiedni plik i następnie zainstalować aplikację w komputerze. Zobaczmy jak tego dokonać.

  Po zalogowaniu się do głównej strony portalu, w prawym bocznym panelu klikamy łącze Materiały do pobrania. Wyświetlony zostanie kreator instalacji programu Lync oraz konfiguracji aplikacji komputerowych pakietu Office. My jednak decydujemy się na pierwszy krok. Z listy Język wybieramy pozycję polski (Polska) i zaznaczamy jedną z opcji (32-bitowa lub 64-bitowa), zgodnie z wersją naszego systemu operacyjnego. Wybór zatwierdzamy przyciskiem Zainstaluj. Przeglądarka internetowa rozpocznie teraz pobieranie instalatora o rozmiarze około 70MB. W zależności od szybkości naszego łącza, proces ten może potrwać nawet kilka minut.

  Po poprawnym pobraniu, w oknie przeglądarki klikamy przycisk Uruchom. Po zaakceptowaniu jeszcze komunikatu Kontroli Konta Użytkownika, uruchomiony zostanie instalator programu Lync. W jego oknie możemy zmienić domyślną lokalizację instalacji (za pomocą przycisku Przeglądaj) oraz wykluczyć udział w programie ulepszania jakości i niezawodności aplikacji Lync. Instalację oczywiście inicjujemy przyciskiem Zainstaluj. Po kilku chwilach proces instalacji dobiegnie końcowi i przyciskiem Zamknij uruchamiamy aplikację Lync. W powitalnym oknie komunikatora rozpocznie się proces logowania do programu za pomocą naszego identyfikatora i hasła. I już po chwili program Microsoft Lync 2010 będzie gotowy do pracy!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Poznaj Office 365 - artykuły