Menu kategorii
 • Instagram na Windows 10 teraz jako pełna aplikacja PWA

  Instagram na Windows 10 teraz jako pełna aplikacja PWA

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:23
  29.04.2021
  2503 wyświetlenia

  Progressive Web Apps wzbudzają mieszane uczucia. Z jednej strony to często tylko wrappery stron internetowych reklamowane jako normalne aplikacje. Z drugiej natomiast... aplikacje webowe często działają doskonale i o wiele lepiej niż ich odpowiedniki do zainstalowania, dlatego być może nie ma sensu pisania ich od nowa. Takiej myśli jest najwyraźniej Facebook, który umieścił w Microsoft Store kolejną swoją apkę w wersji PWA.

  Instagram dla Windows 10 otrzymał aktualizację, która zmienia jego wersję na PWA. Obok samego Facebooka (aktualizacja z marca tego roku) i Twittera jest to prawdopodobnie największa aplikacja tego typu wydana na Windows. W grudniu 2020 roku Facebook zaczął zastępować jej dotychczasową wersję OSMeta właśnie wersją PWA. Choć w teorii sprawi to, że nowa apka będzie mniej funkcjonalna, to w rzeczywistości starsza wersja nie była aktualizowana od ponad 18 miesięcy, przez co brakowało w niej nowszych funkcji, takich jak chocby bezpośrednie wiadomości.

  Niezależnie od tego, czy z Instagrama na komputerze korzystamy w przeglądarce, czy w samodzielnej aplikacji, teraz doświadczenie powinno być niemal identyczne, oczywiście na korzyść wersji lepiej rozwiniętej. Aplikację można pobrać z Microsoft Store, niemniej jednak aktualizacja do PWA może nadejść później.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/instagram-for-windows-10-is-now-a-full-pwa/

  Polecamy również w kategorii Microsoft Store