Insider Program będzie kontynuowany w pełnej wersji Windows 10?

Insider Program będzie kontynuowany w pełnej wersji Windows 10?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:42
11.10.2014
1 komentarz
3795 wyświetleń

Jak mówią najnowsze raporty, Microsoft niemal na pewno zamierza pozostawić Windows Insider Program aktywnym, nawet po premierze Windows 10 w połowie przyszłego roku. Tymczasem program służy do testów nowych funkcjonalności systemu, nim trafią one oficjalnie do szerokiego grona użytkowników.

Windows Insider Program został uruchomiony wraz z premierą Windows 10 Technical Preview 1 października tego roku. Jego celem jest zbieranie feedbacku od użytkowników wczesnej wersji systemu. Teraz okazuje się, że działanie programu może zostać rozszerzone na pełną wersję systemu. Według nieoficjalnych źródeł z Microsoftu praktyka zbierania feedbacku będzie kontynuowana, jednak źródła te nie mogą w 100% zagwarantować, że tak się stanie.

Windows 10

Czym właściwie jest Windows Insider Program? Do programu mogą zarejestrować się ci użytkownicy, którzy chcieliby testować najnowsze rozwiązania w systemie, nim te trafią do ogólnej dystrybucji. Można to porównać do otwartego programu beta-testów na zasadzie outsorcingu. Windows Insider Program nie jest tożsamy z systemem 'Asimov', który analizuje dane telemetryczne użytkownika w Technical Preview. Do programu Insider przystąpić można (ale nie trzeba) poprzez rejestrację w portalu. Z kolei dane o aktywności użytkownika pobierane są - za zgodą, wyrażoną podczas instalacji systemu - poprzez sam system Windows 10 Technical Preview.

Windows 10 jest z założenia systemem, opartym na feedbacku. Opinie, skargi i komentarze użytkowników są tu istotnym czynnikiem, który Microsoft bierze pod uwagę w procesie rozwoju systemu. Tym samym producent chce stworzyć system, który to będzie odpowiadał potrzebom szerokiego grona użytkowników, a nie odwrotnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.wpcentral.com/windows-insider-program-likely-continue-after-official-launch-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

  • jw 02:23 12.10.2014

    Na outsorcingu, feedbacku i pewnie jeszcze backhandzie.

Skomentuj

Autor