Hololens 2 wewnątrz VR? To możliwe dzięki emulatorowi dla Windows Mixed Reality

Hololens 2 wewnątrz VR? To możliwe dzięki emulatorowi dla Windows Mixed Reality

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:06
13.05.2020
1974 wyświetlenia

Deweloperzy, którzy chcą, aby ich aplikacje bez problemu działały w środowisku HoloLens, mogą korzystać z jego emulatora, który odtwarza środowisko 3D i interakcje w nim na zwykłym ekranie komputera z Windows. Symulacja ta przenosi się tymczasem na kolejny poziom, bowiem można ją uruchomić na goglach VR z rodziny Windows Mixed Reality.

Nie jest to pierwsze podejście tego typu. Już parę lat temu prowadzono różne eksperymenty mające wprowadzić elementy fizycznego otoczenia do zamkniętego świata VR. Efekt ten w pewnym stopniu udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu systemu kamer, z których obraz po przetworzeniu trafiał na ekrany gogli. HoloLens 2 Emulator (Windows Holographic, version 2004) pozwala tymczasem wykorzystać zestaw Windows Mixed Reality i kontrolery ruchu, by w bardziej naturalny sposób dokonywać interakcji z emulatorem.

HoloLens

Microsoft opisuje procedurę w dokumentacji Mixed Reality. Należy skonfigurować i podłączyć gogle do komputera, uruchomić HoloLens 2 Emulator, otworzyć panel symulacji z paska narzędzi lub naciskając F7, przewinąć panel do dołu i zaznaczyć pole "Use HMD for simulation". Windows Mixed Reality uruchomi się, a ekran emulatora nieznacznie się zmieni. Bez zestawu VR/MR emulator sprowadza widok z obu oczu do centrum i wyświetla go jako pojedynczy obraz. Gdy korzystamy z zestawu, emulator generuje prawdziwe wyjście "stereo", jednak na monitorze nadal renderowany jest obraz tylko dla jednego oka. Dwa obrazy (dla dwóch oczu oddzielnie) renderowane są dopiero dla zestawu VR.

Opcjonalnie można też włączyć jeden lub oba kontrolery ruchu. Sygnały wejścia z kontrolerów są mapowane do wejścia z ręki w emulatorze. Przykładowo naciśnięcie przycisku na kontrolerze jest tłumaczone na gest stuknięcia w HoloLens. Wszystkie gesty opisano w dokumentacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/you-can-now-simulate-a-hololens-2-in-a-windows-mixed-reality-headset-using-the-hololens-emulator/

Polecamy również w kategorii HoloLens