Menu kategorii
 • Historia

  Historia

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  11.04.2006
  5517 wyświetleń

  Narzędzie Historia w przeglądarce Internet Explorer jest jedną z najprzydatniejszych funkcji tego programu. Element ten zapamiętuje każde krok postawiony w sieci. Pomaga przez to odnaleźć istotne adresy URL, których nie zapisaliśmy bądź nie dodaliśmy do listy Ulubione. Wszystkie wyniki przeprowadzonych wyszukiwań (na przykład w Google lub Yahoo) również zostaną odnotowane w internetowej Historii IE, ponieważ rejestruje ona każdy adres URL załadowany przez przeglądarkę.

  To niezwykle przydatne i proste w obsłudze urządzenie służy dodatkowo jako element gromadzący dane na temat każdego uruchomionego dokumentu z dysku twardego w tym również skomponowanych przez nas wiadomości e-mail. Moduł Historia może pomieścić taką ilość adresów URL jaką tylko chcemy. To my ustalamy przez ile dni przeglądarka ma zbierać informacje o odwiedzonych witrynach. Z menu programu Internet Explorer wybieramy element Narzędzia > Opcje internetowe i na zakładce Ogólne dokonujemy wyboru.

  Dostęp do elementu Historia uzyskujemy z poziomu przeglądarki internetowej wybierając z paska dostępu odpowiednią ikonę. Wówczas po lewej stronie zostanie wyświetlona lista, którą możemy sortować na wiele sposobów (częstotliwość odwiedzin, data etc.).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Ustawienia internetowe