HP prezentuje nowe PC w trybach kiosku i POS z Windows 10

HP prezentuje nowe PC w trybach kiosku i POS z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:25
02.08.2018
0 komentarzy
1157 wyświetleń

HP Inc. swoją ofertę urządzeń poszerzył o nowe portfolio komputerów z Windows 10, zaprojektowanych z myślą o sprzedaży detalicznej. Urządzenia spod szyldu Engage to kioski i terminale POS (point of sale). Poznamy dziś bliżej takie modele, jak Engage Go Convertible, Engage Go Mobile System, Engage Flex Pro i Engage Flex Pro-C. Urządzenia będą też dostępne w modelu Device-as-a-Service (DaaS), o którym również warto wspomnieć.

HP Engage

W jednym z niedawnych wydań rozwojowych Windows 10 znalazły się funkcje związane z doświadczeniem konfiguracji kiosku, co wskazuje na to, że po wprowadzeniu jesiennej aktualizacji Redstone 5 system będzie dużo lepiej zoptymalizowany pod kątem takich doświadczeń, umożliwiając łatwą konfigurację trybów z różnymi uprawnieniami dla terminali publicznych. Wraz z oprogramowaniem rozwija się również sprzęt, a nowe propozycje od HP zdają się doskonale współgrać z tym, przy czym dłubią aktualnie twórcy Windows 10. Zobaczmy zatem, czym te nowe urządzenia się wyróżniają.

HP Engage Go Convertible to elastyczne rozwiązanie nastawione na dokowanie, co pozwala im płynnie przechodzić od zastosowań stacjonarnych do mobilnych. Smukłość i mobilność to cechy sprawdzające się w sprzedaży detalicznej czy szpitalnictwie, w takich scenariuszach, jak sprawdzanie wyposażenia, finalizowanie rejestracji czy domykanie sprzedaży. Za bezpieczeństwo danych firmowych i klienckich odpowiadają "samoleczący się" BIOS (rozwiązanie, które HP zastosował jako pierwszy), HP Smart Dock (blokada dokująca tablet) i dwuczynnikowe uwierzytelnianie ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych lub NFC. HP Engage Go Convertible napędzany jest przez Windows 10 i procesory 7 generacji Intela. System zgodny jest ze standardem MIL-STD 810G.

HP Engage Go Mobile System to urządzenie towarzyszące dla systemu HP Engage Go Convertible, dostępne bez dokowania i przeznaczone tylko do operacji mobilnych. Poza tym jego design, zabezpieczenia i wytrzymałość są takie same, jak w wersji konwertowalnej. Żywotność baterii wynosi 13 godzin, a za pomocą technologii HP Fast Charge naładujemy ją do 50% w ciągu 30 minut.

HP Engage Flex Pro i HP Engage Flex Pro-C to platformy w systemie modularnym z rozszerzonym bezpieczeństwem, które zapewniają sprzedawcom i pracownikom szpitali elastyczność zarządzania biznesem od sal sklepowych, po biura na zapleczach. Jak twierdzi producent, platformy te zapewniają wydajność w nawet najbardziej wymagających środowiskach. Wersja Pro-C zapewnia te same funkcje, co wersja Pro, ale jest od niej o 30% mniejsza. Producent postawił tu na maksymalną elastyczność, większą wydajność (Windows 10, 8 generacji procesor Intela i pamięć Intel Optane SSD, Sata lub M.2) oraz bezpieczeństwo, możliwości zarządzania i niezawodność, które zapewniają technologie HP Sure Start Gen4, HP Manageability Integration Kit, HP Sure Run i HP Sure Recover.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, urządzenia z serii HP Engage będą też dostępne w modelu Device-as-a-Service (DaaS), co czyni je łatwiejszym w pozyskaniu, wspieraniu i zarządzaniu. Firmy mogą ponadto liczyć na funkcje proaktywnego i analitycznego zarządzania w HP DaaS.

HP Engage Go Convertible i HP Engage Go Mobile będą dostępne we wrześniu, a HP Engage Flex Pro i HP Engage Flex Pro-C - w sierpniu. HP DaaS dla wybranych produktów HP Engage będzie dostępny tylko w USA od września.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/hp-announce-a-new-retail-kiosk-solution-based-on-windows-10/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor