Gry free-to-play nie będą wymagały subskrypcji Xbox Live Gold. Microsoft odwołuje też podwyżki cen

Gry free-to-play nie będą wymagały subskrypcji Xbox Live Gold. Microsoft odwołuje też podwyżki cen

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:59
25.01.2021
1499 wyświetleń

W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił, że postanowił "dostosować" ceny Xbox Live Gold na wybranych rynkach. Miało to wynikać z oszacowania wartości i ceny usługi, biorąc pod uwagę m.in. koszta inwestycji. My z kolei zakładaliśmy, że podniesienie ceny Live Gold w samodzielnej subskrypcji miało nakłonić graczy do przesiadki na Game Pass, który ją w sobie zawiera. Niezależnie od przyczyn Microsoft odwołał swoje plany i, co więcej, zapowiedział odblokowanie gier Free-to-Play.

Narobiliśmy dziś bałaganu i postąpiliście słusznie, powiadamiając nas o tym. Łączenie się i granie z przyjaciółmi to istotna część gamingu, a my zawiedliśmy oczekiwania graczy, którzy liczą na to każdego dnia. W efekcie zdecydowaliśmy się nie zmieniać cennika Xbox Live Gold.

Zamieniamy ten moment w szansę, by Xbox Live był bardziej zgodny z tym, jak postrzegamy gracza w centrum jego doświadczenia. W przypadku gier free-to-play nie będziecie już potrzebowali członkostwa Xbox Live Gold, aby w nie grać na Xboksie. Pracujemy ciężko, aby dostarczyć tę zmianę tak szybko, jak to możliwe, w nadchodzących miesiącach.

Jeśli jesteś już członkiem Xbox Live Gold, zostajesz przy swoim obecnym cenniku przy odnowieniu. Nowi i istniejący członkowie mogą nadal cieszyć się Xbox Live Gold za tę samą cenę, którą płacą dzisiaj. W USA jest to 9,99 USD za 1 miesiąc, 24,99 USD za 3 miesiące, 39,99 USD za 6 miesięcy i 59,99 USD za 12 miesięcy.

Dziękujemy Wam.

— Xbox Live Gold Team

W zeszłym tygodniu zespół zapowiadał, iż cena miesięcznego członkostwa Live Gold wzrasta o 1 USD, a cena 3-miesięcznego — o 5 USD lub adekwatną wartość na danym rynku. Punt ten został już wykreślony, podobnie jak zdanie mówiące, że nowe ceny mają wynosić 10,99 USD za miesiąc, 29,99 USD za 3 miesiące i 59,99 USD za 6 miesięcy (lub adekwatną wartość w lokalnej walucie). Wycofanie się Microsoftu z tych podwyżek to najwyraźniej efekt krytycznego feedbacku, który dotarł do niego już tego samego dnia. Aby wynagrodzić społeczności tę pomyłkę, gigant "odblokowuje" też tytuły Free-To-Play, czyli gry dostępne za darmo, lecz z opcjonalnymi płatnościami za zawartość premium.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/01/22/update-on-xbox-live-gold-pricing/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox