Grudzień bez aktualizacji opcjonalnych dla użytkowników Windows

Grudzień bez aktualizacji opcjonalnych dla użytkowników Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:00
10.11.2022
903 wyświetlenia

Od paru lat aktualizacje zbiorcze Windows dzielą się na dwie tury miesięczne, z których pierwsza skupia się na zabezpieczeniach, a druga — na pozostałych poprawkach. Podział ten czasem jednak przestaje obowiązywać. Konkretnie dotyczy to grudnia jako bardzo specyficznego miesiąca. Jak to będzie wyglądać w tym roku?

Pierwszym stałym punktem miesiąca jest aktualizacja "B", udostępniana zawsze w drugi wtorek miesiąca, czyli tzw. Patch Tuesday. Druga aktualizacja oznaczana jest jako "C" i zawiera poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem. Windows Update automatycznie inicjuje tylko tę pierwszą. Wszystkie aktualizacje są zbiorcze i wprowadzają na urządzenie te zmiany z poprzednich wydań, których jeszcze na nim nie ma. Aktualizacje "C" ukazują się w różnych dniach miesiąca, zwykle w przedostatnim albo ostatnim tygodniu.

Jak wiadomo, w grudniu jest to okres świąt, przygotowań do nich i związanych z tym urlopów. Z tego względu Microsoft po raz kolejny zapowiada, że w tym roku nie będzie grudniowych aktualizacji "C":

Z powodu minimalnych operacji podczas świąt i nadchodzącego zachodniego nowego roku nie będzie wydania zapoznawczego (znanego jako wydanie "C") w miesiącu grudniu 2022 r. Będzie natomiast miesięczna aktualizacja zabezpieczeń (znana jako wydanie "B") dla grudnia 2022. Normalne comiesięczne serwisowanie dla obu wydań B i C zostanie przywrócone w styczniu 2023 r.
— Microsoft

Tegoroczna sytuacja jest powtórką z poprzednich lat, w których również jedyne aktualizacje ukazywały się w drugi wtorek grudnia. Możecie to dokładnie prześledzić na naszych listach kompilacji systemów Windows 10 i Windows 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.softpedia.com/news/windows-users-won-t-get-any-c-release-updates-in-december-536411.shtml

Polecamy również w kategorii Windows 10