Gracze nigdy nie powinni płacić dwa razy. Cyberpunk 2077 z darmowym ulepszeniem na Xbox Series X

Gracze nigdy nie powinni płacić dwa razy. Cyberpunk 2077 z darmowym ulepszeniem na Xbox Series X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:14
24.02.2020
1512 wyświetlenia

Twórcy bestsellerowego Wiedźmin 3: Dziki Gon opublikowali dziś świetną wiadomość dla graczy, którzy czekają na nadchodzący Cyberpunk 2077 oraz na konsolę Xbox Series X. Chociaż długo wyczekiwany RPG akcji zostanie wydany przed premierą konsoli, to studio CD Project RED będzie oferować dla niego darmową aktualizację z ulepszeniami.

Takie darmowe ulepszenie to dla RED-ów nie pierwszyzna. Wcześniej informowaliśmy już o podkręceniu Wiedźmina 2 oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon na miarę Xbox One X. Gry te zaliczyły m.in. skok jakości grafiki o pół lub półtora generacji wzwyż, a także inne ulepszenia. Warto podkreślić, że pochodzą one od samych deweloperów i nie wynikają tylko z wyższej mocy obliczeniowej, dzięki której gra ładuje się szybciej i działa w większej liczbie klatek na sekundę. A jak to będzie z Cyberpunkiem i Xbox Series X?

Wydawca odniósł się na Twitterze bezpośrednio do dzisiejszego wpisu Microsoftu, który ujawnił szczegóły specyfikacji Xbox Series X. Jeśli chodzi o aspekt kompatybilności, wiadomo już, że na konsoli będzie można grać w tytuły w sumie z czterech generacji, a dodatkowo stosowane będzie automatycznie inteligentne dostarczanie. Oznacza to, że dla danej konsoli będzie automatycznie dopasowywana właściwa (najlepsza) wersja gry. A w przypadku Xbox Series X taką wersją Cyberpunk 2077 będzie ta z ulepszeniami.

Gracze nie powinni nigdy być zmuszani do zakupu tej samej gry dwa razy ani do płacenia za ulepszenia. Posiadacze Cyberpunk 2077 na Xbox One otrzymają ulepszenie dla Xbox Series X za darmo, gdy będzie dostępne.
— CD Project RED

Takimi wpisami i taką właśnie postawą RED-zi pracują na renomę świetnego dewelopera i wydawcy. W końcu kilku branżowych gigantów zdążyło już przyzwyczaić do wyciskania z graczy dodatkowych pieniędzy za rzeczy, które powinny były znaleźć się w podstawowym wydaniu gry. Tutaj mamy podejście zupełnie odwrotne — kupujemy grę raz i w tej cenie dostajemy też przyszłe ulepszenia, wynikające np. z premiery nowej konsoli, nawet jeśli ma ona miejsce kilka lat później, jak to było w przypadku drugiej i trzeciej części Wiedźmina.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1231961469669068800

Polecamy również w kategorii Xbox Series X|S