Gra zdalna na konsoli już w ogólnodostępnej aplikacji Xbox na iOS

Gra zdalna na konsoli już w ogólnodostępnej aplikacji Xbox na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:47
20.10.2020
1689 wyświetleń

Podczas gdy granie w chmurze xCloud nadal nie jest możliwe na iOS, a Microsoft wraz z innymi starają się zmusić Apple na drodze prawnej do zmiany zasad, gigant znalazł sposoby, by umieścić na platformie przynajmniej część usług streamingu gier. Oprócz potwierdzenia prac nad przeglądarkową wersją xCloud firma udostępnia funkcjonalność gry zdalnej w swojej aplikacji Xbox.

Streaming gier z własnej konsoli na telefon Microsoft przemianował niedawno na grę zdalną (remote play) i udostępnił w nowej aplikacji Xbox. Początkowo funkcjonalność była udostępniana w wersji testowej poprzez Apple Testflight i mogła przyjąć maksymalnie 10 tysięcy użytkowników. Limit wyczerpał się niemal natychmiast. Teraz, po prawie miesiącu testów funkcjonalność trafiła do ogólnodostępnej wersji apki Xbox na iOS. Aktualna jej wersja 2009.1009.1918 pozwala:

  • Konfigurować nowe konsole i dodawać gry do kolejki.
  • Grać zdalnie na konsoli.
  • Oglądać i udostępniać klipy i zrzuty ekranu z gier.
  • Rozmawiać na grupowym czasie z przyjaciółmi na różnych urządzeniach.

Gra zdalna oznacza, że gry uruchamiają się na lokalnej konsoli użytkownika, a nie na serwerach xCloud. Jeśli więc nie dysponujemy własnym Xboksem, z grania nici. Z drugiej strony opcja ta nie wymaga subskrybowania Xbox Game Pass Ultimate.

Aplikację Xbox w aktualnej wersji pobierzemy bezpłatnie z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://apps.apple.com/us/app/xbox/id736179781

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox