Google otwiera swój pierwszy sklep stacjonarny

Google otwiera swój pierwszy sklep stacjonarny

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:53
21.05.2021
2351 wyświetlenie

W zeszłym roku Microsoft poinformował, że zamyka wszystkie swoje sklepy stacjonarne na świecie. W trakcie tej wymuszonej, pandemicznej przerwy gigant chce odświeżyć kilka tych placówek — zlokalizowanych w Londynie, Nowym Jorku, Sydney i na kampusie w Redmond — i przekształcić je w Microsoft Experience Centers. Google tymczasem szykuje się na lepsze czasy i zapowiada otwarcie swojego pierwszego sklepu stacjonarnego, który będzie się mieścił w Nowym Jorku.

Swój pierwszy sklep stacjonarny Google planuje otworzyć w Chelsea na Manhattanie. Będzie to przestrzeń, w której klienci będą mogli zapoznać się ze sprzętem i usługami firmy z pomocą specjalistów. Co ciekawe, mimo pandemii, Google zapowiada, że otwarcie drzwi nastąpi już tego lata. Zakupy na miejscu będą różnić się od modelu, do jakiego przywykliśmy przed pandemią, ponieważ gigant z Mountain View na pierwszym miejscu stawia zdrowie i bezpieczeństwo. Z tego względu będą obowiązywać restrykcje sanitarne, takie jak ograniczenie liczby gości. Sklep ma być odpowiedzią na potrzeby tych klientów, którzy pragną samodzielnie doświadczyć sprzętu przed jego zakupem — sprawdzić, jakie daje wrażenia, jak brzmi i wygląda w ręce lub na biurku.

W stacjonarnym Google Store klienci będą mogli przeglądać i kupować całą gamę produktów stworzonych przez Google, od smartfonów Pixel, poprzez urządzenia Nest i Fitbit, kończąc na Pixelbookach. Na miejscu będą też dostępni eksperci, którzy pomogą w rozwiązywaniu problemów, naprawie urządzeń czy instalacji. Prowadzone będą również warsztaty i inne wydarzenia. Słowem — wszystko, czego potrzebuje każdy fan technologii Google!

Dlaczego właśnie New York City? Google Store Chelsea będzie częścią miejskiego kampusu w okolicy Chelsea, który jest domem dla ponad 11 tysięcy pracowników Google NYC. Firma jest tam obecna od 20 lat i postrzega otwarcie sklepu jako naturalne poszerzenie relacji z miastem.

Nowy Jork, mimo że jest całkiem atrakcyjnym miejscem turystycznym, znajduje się jednak dość daleko. Dla naszych Czytelników z Polski mamy jednak dobre wieści. Aby zdobyć produkty Google, nie musicie lecieć aż do NYC. Wystarczy, że sprawdzicie ofertę sklepu onex.store, w której znajdują się Smartfony Google Pixel, a także pakiety biurowe G Suite Business oraz G Suite Enterprise!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.google/products/devices-services/google-store-nyc/

Polecamy również w kategorii Google