Google Workspace otrzyma optymalizacje na Surface Duo i tablety

Google Workspace otrzyma optymalizacje na Surface Duo i tablety

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:50
26.07.2022
307 wyświetleń

Dwa ekrany w składanych smartfonach, takich jak Surface Duo, pozwalają nie tylko otwierać dwie aplikacje obok siebie, ale też rozdzielić jedną aplikację na dwa ekrany, tak aby na każdym znajdowały się inne funkcje. Aplikacje Microsoft Office są do tego zoptymalizowane od samego początku. Wkrótce dołączą do nich również aplikacje Google Workspace.

W tym roku Google wypuściło 12L, aktualizację dla urządzeń z Androidem, która ułatwia korzystanie z dużych ekranów, zwłaszcza tabletów. Firma ogłosiła też plany aktualizacji ponad 20 swoich aplikacji, by w pełni wykorzystywały to dodatkowe miejsce na ekranie. Dziś możemy już zobaczyć, jakie zmiany czekają aplikacje Google Workspace: Google Drive, Docs, Sheets, Slides i Keep.

Google Workspace - przeciągnij i upuść na Androidzie

Jedną z najlepszych nowości będzie obsługa metody przeciągnij-i-upuść. Umożliwi to multitasking z prawdziwego zdarzenia. Google Workspace zyska wsparcie dla przeciągania tekstu i obrazów między aplikacjami, np. aby przerzucać dane z Chrome do Sheets, z Google Drive do Keep, a także wewnątrz pojedynczej aplikacji — między dwoma panelami.

Google Workspace - side by side

W przypadku dwóch ekranów (lub pojedynczego dużego ekranu) można też wykorzystać przestrzeń, dzieląc jedną aplikację na dwa okna/panele. Na powyższym zrzucie ekranu widzimy Dysk Google, który można tak podzielić, klikając menu "..." na dowolnym pliku w chmurze, a następnie "Otwórz w nowym oknie". Umożliwi to podgląd pliku bez wychodzenia z widoku folderów. Android pozwoli też zaoszczędzić więcej czasu dzięki nowym skrótom klawiszowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.google/products/android/googleworkspaceapps-largerscreens/

Polecamy również w kategorii Android