Google I/O zapowiedziany na 12-14 maja. Tym razem nie gryzie się z Microsoft Build

Google I/O zapowiedziany na 12-14 maja. Tym razem nie gryzie się z Microsoft Build

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:17
24.01.2020
594 wyświetlenia

Google opublikowało dziś wcześniej puzzle, których ułożenie miało doprowadzić do daty tegorocznej konferencji I/O. Zagadkę udało się komuś dość szybko rozwiązać, grzebiąc w kodzie źródłowym strony. Niezależnie, czy takiej metody spodziewało się Google, data konferencji deweloperskiej stała się znana — będą to dni 12-14 maja. Potwierdził to również CEO Google, Sundar Pichai. Tym razem fani technologii mogą odetchnąć z ulgą.

Microsoft zapowiedział swoją konferencję Build 2020 już parę miesięcy temu, a datę ustalono na 19-21 maja. Oznacza to, że dwa wydarzenia o bardzo podobnym charakterze (w końcu są to konferencje deweloperskie dwóch głównym liderów big tech) nie nałożą się na siebie, tak jak miało to miejsce przez ostatnie dwa lata. Nie wiadomo, czy Google chciało wcześniej przyćmić konkurencyjne wydarzenie, ale tak czy inaczej nic dobrego z tego nie wyszło. Fani, deweloperzy i prasa musieli wybrać, na który event pójść, które transmisje oglądać i które newsy czytać. Wszystkiego nie dało się po prostu ogarnąć w tak krótkim czasie.

Google I/O co roku jest okazją do dużych zapowiedzi i prezentacji giganta z Mountain View. Zwykle eksplorowany jest temat następnej wersji Androida, a w ostatnich latach firma w trakcie konferencji udostępniała kompilacje poglądowe systemu dla urządzeń spoza rodziny Pixel. Z kolei ich posiadacze najprawdopodobniej uzyskają w tym roku dostęp do testowej wersji Androida 11.

Pięć dni po zakończeniu Google I/O odbędzie się Microsoft Build, na którym prawdopodobnie usłyszymy więcej o Surface Duo, Windows 10X i masie innych produktów. Do tematu będziemy jeszcze powracać, zaś w maju jak zwykle możecie spodziewać się naszej relacji z keynote'u i doniesień z najciekawszych sesji. Po Buildzie przyjdzie jeszcze czas na konferencję trzeciego giganta — Apple WWDC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/google-io-is-taking-place-on-may-12---14-wont-overlap-with-build-this-time

Polecamy również w kategorii Google