GitHub pomoże deweloperom znaleźć sponsorów

GitHub pomoże deweloperom znaleźć sponsorów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:49
23.05.2019
488 wyświetleń

Zeszłoroczne przejęcie GitHub przez Microsoft sprowadziło do serwisu spory zastrzyk środków umożliwiających jego rozwój. Jak się okazuje, owo ozłocenie przypadnie też w udziale użytkownikom. Ich wsparcie przez platformę wznosi się na nowy poziom dzięki nowej sekcji - Sponsors. Ma ona pomóc deweloperom open source w zmonetyzowaniu ich pracy, a zainteresowanym podmiotom zewnętrznym - w dołączaniu do projektów i wspieraniu programistów.

O tym, jak działa nowa funkcjonalność na platformie, dowiadujemy się z FAQ:

Każdy z kontem GitHub może sponsorować każdego z profilem sponsorowanego dewelopera za pomocą powtarzalnych, miesięcznych płatności. Możecie wybierać spośród wielu poziomów sponsoringu z kwotami płatności i korzyściami ustalonymi przez sponsorowanego dewelopera.

Na chwilę obecną w programie testów beta z ograniczeniami uczestniczy niewielka liczba sponsorowanych deweloperów. W przyszłości każdy, kto wnosi wkład do projektów open source, będzie mógł zostać sponsorowanym deweloperem. Kontrybucje obejmują, ale nie ograniczają się do zgłaszania błędów, dodawania kodu, kierowania projektem, rozwoju biznesowego czy projektowania.

Przez pierwszy rok GitHub nie będzie pobierał żadnych prowizji, jednak zastrzega sobie prawo do naliczania drobnych "opłat manipulacyjnych" w przyszłości. Zainteresowani użytkownicy mogą już dziś zapisywać się na listę oczekujących GitHub Sponsors.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://github.com/sponsors

Polecamy również w kategorii GitHub