GitHub integruje się z Jira Software

GitHub integruje się z Jira Software

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:43
04.10.2018
478 wyświetleń

Tysiące organizacji na świecie używają GitHub i JIRA, aby zarządzać projektami oprogramowania. Mając to na uwadze, GitHub ogłosił dzisiaj, że rozwija pogłębioną integrację z JIRA Software Cloud. Kiedy konto GitHub zostanie połączone z Jirą, nowa integracja zaktualizuje Jirę o dane, pochodzące z GitHub, co zapewni wgląd w status projektu.

Integracja ta ma obejmować wiele aspektów: od planowania i kodowania, poprzez rozwój, kończąc na pomiarach oddziaływania. Połączenie konta GitHub z Jirą zapewni zespołom możliwość przeglądania gałęzi, publikowania wiadomości i pull requestów bezpośrednio w kontekście ticketów Jiry, nad którymi pracują. Pojawią się też możliwości przeglądania referencji do Jiry w GitHub oraz pull requestów dla głębszego połączenia. Innymi słowy przełączanie się między obiema platformami nie będzie już koniecznością.

Wcześniejsze wersje integracji z Jirą zostaną wycofane na rzecz nowej, utrzymywanej przez GitHub. Kiedy użytkownicy zainstalują nową aplikację, dane z Jiry zostaną przeniesione z GitHub. Kiedy migracja zostanie ukończona, dawna integracja (łącznik DVCS) zostanie wyłączona automatycznie.

Integrację zbudowano przy pomocy dostępnych publicznie API, używanych przez inne aplikacje w ekosystemie GitHub. W przyszłym miesiącu będzie już można udostępniać kod, przesyłać requesty, dotyczące funkcjonalności, zgłaszać błędy oraz dowiedzieć się więcej o działaniu aplikacji.

Aby połączyć swoje repozytoria GitHub z instancją Jira, należy zainstalować aplikację Jira Software + GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.github.com/2018-10-04-announcing-the-new-github-and-jira-software-cloud-integration/

Polecamy również w kategorii GitHub