GitHub bezpieczny dla rządu. Jest zatwierdzenie FedRAMP

GitHub bezpieczny dla rządu. Jest zatwierdzenie FedRAMP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:20
25.10.2018
431 wyświetlenie

Amerykański rząd prowadzi program o nazwie FedRAMP (Federal Risk and Authorization Management Program), który standaryzuje ocenę stanu ochrony, autoryzację i nieustanne monitorowanie produktów i usług w chmurze przez agencje federalne. Mówiąc krótko, usługi w chmurze muszą zostać zatwierdzone w FedRAMP, aby mogły starać się o klientów wśród agencji federalnych. GitHub Business Cloud zyskał właśnie takie zatwierdzenie.

GitHub używany jest przez rządy z całego świata do budowania oprogramowania, kształtowania zasad i udostępniania informacji. Aby lepiej dopasować się do potrzeb rządu USA, GitHub dołączył do jego wysiłków, które mają na celu ujednolicenie oceny ochrony i autoryzacji. Zgodność udało się uzyskać i odtąd GitHub Business Cloud jest autoryzowany przez FedRAMP Tailored Baseline. Ten kamień milowy oznacza, że użytkownicy rządowi mogą dalej używać GitHub, mając pewność, że platforma jest zgodna ze standardami bezpieczeństwa, ustalonymi przez rząd federalny.

Dzięki autoryzowanej przez FedRAMP usłudze GitHub użytkownicy mogą:

  • Bezpiecznie współpracować w chmurze;
  • Rozwijać innowacje i nieustannie testować nowe pomysły;
  • Modernizować sposób budowania oprogramowania.

New York Senate był pierwszą organizacją rządową, która zamieściła kod w GitHub. Miało to miejsce w 2009 roku. Cztery lata później uczyniła to GSA. Dziś serwis posiada tysiące aktywnych klientów rządowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.github.com/2018-10-24-github-is-fedramp-authorized/

Polecamy również w kategorii GitHub