Fragmenty kodu w wygodnej przeglądarce Microsoft Docs

Fragmenty kodu w wygodnej przeglądarce Microsoft Docs

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:15
30.07.2019
1131 wyświetlenie

Microsoft ogłosił nowość na portalu docs.microsoft.com - zunifikowaną, obejmującą dzieła całe firmy przeglądarkę fragmentów kodu. Dzięki niej łatwo jest znaleźć odpowiednie przykłady, by w oparciu o nie rozpocząć pracę, niezależnie od używanego produktu czy usługi. Zawartość i kod hostowane są ponadto w GitHub, gdzie czekają na kontrybucję zainteresowanych użytkowników, którzy mogą otwierać pull requesty, a także wskazywać ewentualne błędy. A jak działa sama przeglądarka? Oferuje ona kilka ciekawych funkcjonalności.

  • Jedno kliknięcie, by wdrożyć w Azure: wiele z hostowanych fragmentów zawiera wbudowane szablony Azure Resource Manager (ARM) dostarczane wraz z nimi. Teraz można wdrażać je w Azure bezpośrednio ze strony docs.microsoft.com - jednym kliknięciem.
  • Pobieramy tylko to, co potrzebujemy: zamiast klonować całe repozytorium, możemy pobrać tylko konkretny, interesujący nas kod. Funkcja Download ZIP pozwala pobrać ostatnią wersję wycinka z GitHub.
  • Bezpośrednia nawigacja do kodu: istnieje mnóstwo repozytoriów, zwykle posiadających fragmenty zagnieżdżone na wielu poziomach. Nie trzeba już marnować czasu na poszukiwania ich lokacji. Jeśli chcemy bliżej przyjrzeć się implementacji, naciskamy Browse code i udajemy się do lokalizacji w źródle w GitHub.
  • Błyskawiczne wyniki wyszukiwania i filtrowanie: możliwe jest teraz używanie zarówno wyszukiwania po słowach kluczowych, jak i filtrów dostępnych na stronie. Wszystko to w pojedynczym widoku, z wynikami wyświetlającymi się od razu po wykonaniu zaznaczenia.

Reklama

Przeglądarkę można już sprawdzić na stronie https://docs.microsoft.com/pl-pl/samples/.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/teamblog/code-samples

Polecamy również w kategorii GitHub