Forza Horizon 4 ma już 7 milionów graczy

Forza Horizon 4 ma już 7 milionów graczy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:25
21.01.2019
2327 wyświetleń
Forza Horizon 4 była bez wątpienia jednym z największych hitów 2018 roku, a wymiernym tego dowodem jest liczba graczy. Już w pierwszym tygodniu od premiery były ich dwa miliony, a teraz - po prawie czterech miesiącach - liczba ta wzrosła do siedmiu milionów. Co jeszcze warto wiedzieć o tej franczyzie?

Czwarta odsłona serii Horizon debiutowała 2 października 2018 roku jednocześnie na konsolach Xbox One i PC z Windows 10. Jak każdy tytuł wydawany przez Microsoft Studios znalazła się ona w programie Xbox Play Anywhere, dzięki czemu gra zakupiona na jednej platformie może być bezpłatnie uruchamiana również na drugiej. Wyścigi z otwartym światem autorstwa Playground Games/Turn 10 Studios dość szybko odniosły znaczący sukces, a wyniki uczyniły z nich "najlepiej sprzedającą się franczyzę na tej generacji konsoli". Nie lada wyczynem było też zdobycie kolejnych 5 milionów graczy w ciągu następnych 3 miesięcy.

Co za start w 2019 rok! Miesiąc po premierze rozszerzenia Fortune Island świętujemy wynik ponad 7 milionów osób, które zagrały w Forza Horizon 4 od jej premiery. Dziękujemy wam, fani Forzy! - piszą na Twitterze wydawcy. Nie podzielili się oni niestety informacją o tym, jak na ten wynik wpłynęło umieszczenie gry w bibliotece Xbox Game Pass. Microsoft podał niedawno statystyki, z których wynika jasno, że program subskrypcji znacząco zwiększa użytkowanie umieszczonych w nim tytułów, a także przyczynia się do zwiększenia czasu przeznaczonego na granie i liczby odpalanych gier, wliczając w to również tytuły spoza programu. Xbox Game Pass pozwala grać w każdą z dostępnych gier przez miesiąc. Później gracz może ją wykupić w standardowy sposób, choć oczywiście nie musi. Jak było z ostatnią Forzą - tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że to największy sukces komercyjny na tej generacji Xboksa.

Kolejne odsłony serii Forza Horizon i Forza Motorsport ukazują się naprzemiennie zwykle każdego roku. Wiemy już, że Turn 10 Studios pracuje nad Forzą Motorsport 8, ale ta ukazać się ma na następną generację Xboksa, a więc prawdopodobnie dopiero w 2020 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/forza-horizon-4-now-has-over-seven-million-players-across-xbox-one-and-windows-10

Polecamy również w kategorii Forza Horizon 4