Menu kategorii
 • Foldery skompresowane ZIP

  Foldery skompresowane ZIP

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  17.03.2006
  15718 wyświetleń

  Windows XP udostępnia wspaniałą opcję jaką jest pakowanie plików do formatu ZIP. Dzięki temu zmniejszamy objętość wybranych przez nas danych. Można oczywiście używać tej metody kompresji do archiwizacji. Jeżeli nie zdecydujemy się na pracę z programem Kopia zapasowa tylko uznamy, że nam wystarczy jak skopiujemy wszystkie dokumenty na płytę CD. Możemy spakować je aby zajmowały mniej miejsca.

  Jeżeli już wybraliśmy pliki zaznaczmy je. Jeśli pliki nie są ułożone koło siebie użyjmy klawisza CTRL. Następnie kliknijmy, na którykolwiek z wybranych pozycji i wybierzmy kolejno Wyślij do oraz Folder skompresowany (zip).

  Po tej operacji na naszym dysku pojawi się nowy plik, który będzie miał mniejszą pojemność niż poprzednio zaznaczone dane razem. Jeżeli informacje, które spakowaliśmy są szczególnie ważne możemy zabezpieczyć je hasłem. W tym celu wejdźmy do spakowanych danych tak jak do zwykłego folderu. Kliknijmy w dowolne puste miejsce i z menu wybierzmy opcję Dodaj hasło... Naszym oczom ukaże się okno, w którym wprowadzamy dwa razy nasze hasełko, poczym klikamy OK. Nasze pliki są już bezpieczne.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Archiwizacja