Menu kategorii
 • Firmy nie korzystają z narzędzi bezpieczeństwa Microsoft 365

  Firmy nie korzystają z narzędzi bezpieczeństwa Microsoft 365

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  09:30
  26.01.2022
  1740 wyświetleń

  Duża część subskrybentów Microsoft 365 nie wykorzystuje wszystkich możliwości usługi, zwłaszcza narzędzi bezpieczeństwa. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej w brytyjskich firmach IT.

  Kupując usługę Microsoft 365 płaci się za wszystkie jej elementy składowe. W najbogatszych wersjach pakietu różnych aplikacji, narzędzi oraz funkcji jest mnóstwo. To jasne, że część klientów nigdy ich wszystkich nie wykorzysta. Zaskakujące jest jednak, jak niewiele firm korzysta z istotnych narzędzi bezpieczeństwa. Zwłaszcza w czasie, kiedy coraz częściej i głośniej mówi się o cyberatakach.

  Firma badawcza Ensono zaprosiła do badania 251 przedstawicieli wysokiego szczebla brytyjskich firm z branży IT. W badaniu wzięły udział przedsiębiorstwa zatrudniające od kilku do kilkunastu osób oraz korporacje z ponad 10 tys. kadrą.

  Badania wykazały, że:

  • aż 38% firm nie korzysta z uwierzytelniania dwuskładnikowego (MFA)
  • tylko 43% firm korzysta z usługi Dostępu warunkowego (CAC)
  • aż 46% firm nie posiada zasad kontroli utraty danych (DLP) lub w ogóle nie klasyfikuje dokumentów

  Ankietowani powiedzieli również, że aż 37% przypadków naruszeń bezpieczeństwa w ich firmach było spowodowane przez osoby podszywające się pod właścicieli skradzionych kont Microsoft 365. Firmy przyznają również, że naruszenia bezpieczeństwa były powiązane z udostępnianiem plików za pośrednictwem serwisów zewnętrznych.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowscentral.com/many-companies-arent-making-most-microsoft-365-or-its-security-tools-finds-survey

  Polecamy również w kategorii Office 365