Firefox 79 z poprawioną wydajnością graficzną już dostępny. Co nowego?

Firefox 79 z poprawioną wydajnością graficzną już dostępny. Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:55
28.07.2020
1729 wyświetleń

Mozilla ogłosiła dziś dostępność Firefoksa w wersji 79.0. Wśród nowości znajdziemy szerszą dostępność WebRender, który poprawia wydajność graficzną, rozszerzenie dostępności Pocket, aktualizacje zabezpieczeń i różnego typu poprawki. Lista zmian poniżej.

Nowości w Firefox 79.0

  • WebRender stał się szerzej dostępny dla użytkowników Windows z GPU Intel i AMD. Wprowadza on lepszą wydajność graficzną dla szerszego grona odbiorców.
  • Niemieccy użytkownicy Firefoksa zobaczą teraz więcej rekomendacji usługi Pocket na stronie nowej karty. Wśród nich m.in. najlepsze artykuły z sieci.

Poprawki w Firefox 79.0

  • Zestaw aktualizacji zabezpieczeń.
  • Rozwiązano szereg problemów z czytnikami ekranowymi, w tym cykliczne wysypywanie się przy używaniu czytnika JAWS.
  • Firefox Developer Tools otrzymały poprawki pozwalające użytkownikom czytników ekranowych korzystać z funkcji, które wcześniej były dla nich niedostępne.
  • Elementy SVG, takie jak title i desc (etykiety i opisy) są teraz poprawnie pokazywane produktom ułatwiającym dostęp, takim jak czytniki ekranowe.

Nowości dla firm w Firefox 79.0

  • Wprowadzono zestaw poprawek błędów i nowych zasad. Szczegóły w notach wydawniczych.
  • Zaktualizowano zasadę dotyczącą haseł, która pozwala administratorom wymagać hasła głównego (dawniej jako "master password"). Wcześniej zasada mogła wyłączyć główne hasło, ale nie je wymusić. Użytkownicy z wymaganiem głównego hasła będą poproszeni o jego utworzenie przy pierwszej próbie zapisania hasła.

Oprócz tego pojawiło się też kilka zmian dla deweloperów. Aktualizacja do wersji 79.0 jest już dostępna do pobrania. Jeśli nie zostanie zaproponowana automatycznie, możemy wejść do menu Pomoc > O programie Firefox i kliknąć Uaktualnij teraz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.mozilla.org/en-US/firefox/79.0/releasenotes/

Polecamy również w kategorii Firefox