Menu kategorii
 • Excel - jak zrobić Enter w komórce?

  Excel - jak zrobić Enter w komórce?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:00
  21.08.2019
  57033 wyświetlenia

  Chyba każdy, kto pracował kiedyś w Excelu, spotkał się z problemem zbyt długich nazw komórek. Wtedy zwykle myślimy o poszerzeniu komórki w poziomie, jednak szybko może okazać się, że trudno nam zmieścić wszystko na jednym ekranie. Rozciągnięcie komórki w pionie również okazuje się bezskuteczne. Niestety, Excel nie zmienia dynamicznie rozmiaru komórek, dopasowując je do zawartości. Możemy jednak skorzystać z prostego tricku, by wstawić dodatkowy wiersz w tej samej komórce, czyli zrobić Enter.

  Zaczynamy jak zwykle, czyli wprowadzamy tekst do komórki. Okazuje się, że jest on zbyt długi i nie zmieści się w jej domyślnej szerokości. Zamiast jednak poszerzać komórkę, dodajemy do niej następną linię.

  Jak zrobić Enter w komórce

  W tym celu po napisaniu pierwszej linijki robimy na klawiaturze skrót Alt + Enter. Kursor przeskoczy do następnego wiersza, w którym piszemy dalszą część tekstu.

  Jak zrobić Enter w komórce

  Po napisaniu wszystkiego naciskamy Enter. Jak widzimy, cały wiersz poszerzył się o jedną linijkę, a tekst ma formę dwóch linijek. Samą zmianą szerokości i wysokości wiersza/kolumny takiego efektu nie można uzyskać!

  Jak zrobić Enter w komórce


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porady Excel 2019