Menu kategorii
 • Excel - jak utworzyc tabelę?

  Excel - jak utworzyc tabelę?

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:00
  16.07.2019
  14316 wyświetleń

  Excel = tabelka. Arkusz kalkulacyjny Microsoftu kojarzy się z dużą ilością cyfr, liczb, tekstu oraz wykresów. Trzeba to jakoś wszystko sensownie zorganizować, a najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście tabela. Jak ją stworzyć? Oto rozwiązanie!

  Zacznijmy od tego, że posiadamy arkusz z wprowadzonymi do niego danymi. Aby utworzyć tabelę, wystarczy zaznaczyć jedną z wypełnionych komórek i wybrać z menu Wstawianie opcję Tabela. Excel automatycznie zaznaczy wszystkie komórki, wchodzące w skład tabeli.

  Tabela

  Jeśli coś na tym etapie się nam nie zgadza, to możemy ręcznie skorygować zaznaczenie. Możemy też określić, czy nasza tabela posiada nagłówki. Klikamy OK, aby zatwierdzić.

  Tabela

  Nasza tabela została już utworzona i teraz praca z danymi będzie o wiele łatwiejsza. Dzięki tabeli możemy filtrować, sortować oraz wyszukiwać dane.

  Tabela

  Jeśli domyślny wygląd tabeli nam nie odpowiada, bez problemu możemy go zmienić na inny. W tym celu klikamy tabelę i na pasku narzędziowym wybieramy Projektowanie, a w sekcji Style tabeli wybieramy taki, który najlepiej się prezentuje. W tym miejscu kryje się jeszcze kilka innych ciekawych opcji, ale to jest już temat na inny poradnik.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porady Excel 2019