Edycja i współpraca nad dokumentami Office w Google Workspace na iOS

Edycja i współpraca nad dokumentami Office w Google Workspace na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:19
25.11.2020
1996 wyświetleń

W pierwszej połowie września Google ogłosił, że pakiet produktywny G Suite obsługuje już edycję dokumentów Office bez żadnych ograniczeń, takich jak te narzucane przez Office Compatibility Mode. Teraz możliwości te stały się także udziałem aplikacji Google Workspace (czyli dawnego G Suite) na iOS.

Aplikacje produktywne Google wspierają teraz edytowanie plików Microsoft Office na iOS. Funkcjonalność obsługuje technologie współpracy i asysty Google Workspace. Dostępna już wcześniej na Androidzie i w przeglądarce, pozwala:

  • Edytować, komentować i współpracować nad plikami MS Office z użyciem narzędzi do współpracy w czasie rzeczywistym w aplikacjach Dokumenty, Arkusze i Prezentacje.
  • Korzystać z ulepszonych opcji i kontrolek udostępniania oraz uniknąć konieczności pobierania plików jako załączników do maili.
  • Pracować płynniej, jako że nie ma potrzeby konwertowania typów plików.

Edytowanie Office zastępuje Quickoffice (znany też jako Office Compatibility Mode), który miał znacznie bardziej ograniczoną funkcjonalność. Jest ono już ogólnodostępne dla klientów Google Workspace Essentials, Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education i Nonprofits oraz użytkowników z Kontem Google.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://workspaceupdates.googleblog.com/2020/11/office-editing-ios.html

Polecamy również w kategorii G Suite