Edge na iOS z nowymi opcjami synchronizacji i ochrony prywatności

Edge na iOS z nowymi opcjami synchronizacji i ochrony prywatności

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:36
24.02.2020
1086 wyświetleń

Microsoft udostępnił nową aktualizację do przeglądarki Edge na iOS i wprowadza kilka ważnych funkcji. Po pierwsze, użytkownicy mogą teraz zdecydować, czy zsynchronizować dane przeglądarki z Microsoft Edge Legacy (wersja UWP), czy z nową wersją przeglądarki opartą na Chromium.

Edge na iOS

Drugim wartym uwagi dodatkiem jest nowe ustawienie zapobiegania śledzeniu, które już od dłuższego czasu jest obecne w komputerowej wersji przeglądarki. Zapobieganie śledzeniu uniemożliwia stronom internetowym i firmom śledzenie działań użytkowników w sieci, co jest powszechną metodą stosowaną do wyświetlania ukierunkowanych i spersonalizowanych reklam.

Edge oferuje w tym zakresie trzy ustawienia - Podstawowy, Zrównoważony i Ścisły, które oferują różne stopnie ochrony. Jednak warto pamiętać, że ustawienie Ścisłe może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych witryn. Opcja ta nie jest jeszcze dostępna na Androidzie, ale pojawi się pewnie również i na tym systemie. Najnowszą wersję Edge na iOS można pobrać wprost z AppStore.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-on-ios-adds-tracking-prevention-settings

Polecamy również w kategorii Edge na iOS