Echo komunikat

Echo komunikat

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
09.03.2006
2 komentarze
18316 wyświetleń

Echo komunikat - powoduje wyświetlenie komunikat na ekranie

1: echo "Jest to komunikat, ktory wyswietli sie w Wierszu polecenia"

Ponieważ Wiersz polecenia wykonuje każde polecenie z naszego programu po kolei wpisując je jako komendę dlatego widzimy nasz kod (wpisany automatycznie) a dopiero poniżej efekt jaki wywołał.

Nasz program nazywa się program.bat i znajduje się na dysku c:\. Uruchamiamy go wpisując w Wierszu polecenia jego nazwę czyli program. Wszystko co znajduje się pod pierwszą linijką C:\>program  zostało wygenerowane przez nasz program wsadowy. Używamy w programach komend, które zostały opisane wcześniej w tabeli. Jeżeli coś jest nie zrozumiałe należy cofnąć się do poprzednich objaśnień. W kodzie programu numerujemy linie aby prościej było źródło omawiać. W programach wsadowych zabronione jest numerowanie kolejnych wierszy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Programy wsadowe (.bat)

Komentarze

  • llimakk 13:37 07.06.2009

    <p>Witam!</p> <p>Mam problem ;/ Pisząc polecenie np. "echo czesc" program tylko mignie na ekranie i znika. Pisząc np: "echo .>test.txt" program tworzy dokument tekstowy, po czym znika. Tak samo jest z usuwaniem. Skopiowałem 1 skryp z tego artykułu: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/416,1,If_not_ciag1ciag2_komenda.aspx i tak samo program miga na ekranie i nie da sie nic wpisac. prosze o pomoc jak zablokowac zeby okienko nie znikało.</p> <p>Pozdrawiam llimakk</p>

  • Adam 20:07 24.06.2009

    <p>echo czesc</p> <p>pause</p> <p> </p> <p>powinno zadzialac</p>

Skomentuj

Autor