E3 powraca po dwuletniej przerwie. Wydarzenie online już w czerwcu

E3 powraca po dwuletniej przerwie. Wydarzenie online już w czerwcu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:38
07.04.2021
1628 wyświetleń

Najsłynniejsze targi gamingowe E3 zostały w zeszłym roku odwołane z powodu pandemii, a organizatorzy nie zdecydowali się zastąpić ich wydarzeniem online. Wiadomo jednak było, że w takiej formie odbędą się rok później. Właśnie nadeszło potwierdzenie, że tak się stanie. Po dwuletniej przerwie "przeprojektowane" wydarzenie powraca. Sprawdzamy, kiedy dokładnie i jacy wydawcy będą na nim obecni.

E3 2021 będzie darmowym eventem online, który każdy będzie mógł oglądać w formie transmisji. A będzie co oglądać, jako że wstępna lista partnerów została już ogłoszona. Na imprezie wystąpią m.in. Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games oraz Koch Medi. Niewątpliwie to imponujący skład na początek! Możliwe, że jego szeregi zasili jeszcze kilka firm, choć z drugiej strony możliwe, że część z nich ponownie skłoni się ku własnym wydarzeniom online, zamiast uczestniczyć w E3 w takiej formie.

Nas jak zwykle interesuje szczególnie prezentacja Xboksa, która od wielu lat należy do tradycji E3. Nastroje w tej sekcji Microsoftu jak zwykle dopisują, a głos zabrał jej szef, Phil Spencer: Miło widzieć branżę gier ponownie zbierającą się wspólnie na cyfrowym E3. To i inne letnie wydarzenia są dowodem, że nasz przemysł jest najsilniejszy, gdy pracujemy razem. Nie mogę się doczekać przekazania tego, co mamy w zanadrzu na to lato.

Zostało już potwierdzone, że E3 2021 odbędzie się w dniach 12-15 czerwca. To jednak nie jedyna impreza gamingowa, w której Microsoft weźmie udział w najbliższym czasie. Wiele wskazuje na to, że nadchodzącej konferencji Microsoft Build będzie towarzyszył uzupełniający event What’s Next for Gaming, należący do serii wydarzeń "What's Next". Prawdopodobnie nie zobaczymy na nim zapowiedzi gier, a jedynie prezentacje technologii, takich jak np. niedawno przejęte silniki gier id Tech czy Xbox Cloud Gaming.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/an-all-digital-e3-is-coming-june-12th/

Polecamy również w kategorii Xbox