E3 2022 całkowicie odwołane

E3 2022 całkowicie odwołane

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:59
01.04.2022
1615 wyświetleń

Wygląda na to, że największa doroczna impreza w branży gier nie odbędzie się już 2 raz od 1995 roku. Po raz pierwszy targi anulowano w 2020 roku z powodu koronawirusa. Rok później wydarzenie przeszło na formułę online, jednak w tym roku organizatorzy zrezygnowali nawet z niej. Oficjalny powód jest taki sam, jak ostatnio, ale najprawdopodobniej to nie wszystko.

To, że E3 2022 zostało całkowicie odwołane, potwierdziło niezależnie wiele mediów, wliczając w to redakcję IGN. Entertainment Software Association nie zdecydowało się nawet na tryb online, w jakim odbył się zeszłoroczny event. Powodem mają być obawy związane z koronawirusem (podaje to również Wikipedia). To nieco dziwne w obliczu poluzowywania obostrzeń. Naszym zdaniem bardziej znaczącym powodem jest postępujące odchodzenie dużych wydawców od E3 na rzecz swoich własnych konferencji.

W zeszłym miesiącu pojawiły się informacje, że Xbox może poprowadzić w czerwcu pokaz na skalę E3. Jednocześnie nie było jasne, czy Microsoft pojawi się na targach (od wielu lat był ich stałym gościem, a niektóre jego prezentacje pobiły rekord oglądalności). Poza tym od paru lat poszczególni wydawcy prowadzą własne imprezy, takie jak Nintendo Direct, PlayStation Showcase, PlayStation State of Play, Inside Xbox, Xbox Games Showcase i wiele innych. Zarówno wydawcy gier, jak i producenci konsol mogą nie być już po prostu tak zainteresowani wspólnym wydarzeniem.

Entertainment Software Association informowało w styczniu, że ze względu na trwające zagrożenie dla zdrowia związane z COVID-19 i jego potencjalny wpływ na bezpieczeństwo wystawców i uczestników targi E3 nie odbędą się jako wydarzenie osobiste [stacjonarne] w 2022 roku. ESA miała przekazać później więcej szczegółów. Tymczasem do typowej daty imprezy zostało już niewiele czasu (zwykle jest to 1. połowa czerwca). Choć sam organizator nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia, to miał już powiadomić gości i redakcje w e-mailu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onexstore.pl/blog/targi-e3-2022-odwolane-nawet-w-formie-online/

Polecamy również w kategorii Gry