E3 2020 bez wydarzenia online. Wydawcy się wycofali

E3 2020 bez wydarzenia online. Wydawcy się wycofali

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:01
08.04.2020
1217 wyświetleń

Jak już powszechnie wiadomo, targi gamingowe E3 zostały na ten rok odwołane. Impreza nie odbędzie się po raz pierwszy od 1996 roku, jednak wielu wystawców — w tym Microsoft — poprowadzi swoje konferencje w trybie online. Do tej pory czekaliśmy na potwierdzenie głównego organizatora, czy również on poprowadzi E3 w tym trybie. Okazuje się, że nie.

Planowane "doświadczenie online" dorocznego Electronic Entertainment Expo zostało anulowane, jako że wystawcy zdecydowali się poprowadzić własne konferencje online, zamiast "uczestniczyć" w targach. Według wcześniejszej zapowiedzi ESA "wraz z członkami eksplorowała opcje koordynowania doświadczenia online, by zaprezentować branżowe ogłoszenia i newsy w czerwcu 2020". No i wyeksplorowała — najwyraźniej nie było ich zbyt wielu.

W artykule PC Gamer pada oficjalne potwierdzenie ze strony ESA, że wydarzenie cyfrowe E3 się nie odbędzie, co oznacza, że konferencje online wybranych wystawców nie odbędą się pod tym szyldem, lecz jako wydarzenia indywidualne. Z drugiej strony organizator będzie zaangażowany w przynajmniej część z nich:

Poprzez zamieszanie związane z pandemią COVID-19 nie będziemy prezentować wydarzenia online E3 2020 w czerwcu. Zamiast tego będziemy współpracować z wystawcami, aby promować i prezentować ogłoszenia poszczególnych firm, w tym na www.E3expo.com, w kolejnych miesiącach. Nie możemy się doczekać, by zebrać naszą branżę i społeczność w 2021 roku, aby zaprezentować odnowione E3, które rzuci światło na nowe oferty i poruszy naszych odbiorców.
— Entertainment Software Association (ESA)

Jak już pisaliśmy w tym tygodniu, E3 jako wydarzenie personalne powróci w 2021 roku, oczywiście o ile sytuacja na to pozwoli. W tym roku natomiast konferencja Xbox odbędzie się jako event cyfrowy. Wielu innych wydawców także postawi na tę formę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.pcgamer.com/e3-2021-dates-announced-but-theres-still-no-word-about-the-2020-online-experience/

Polecamy również w kategorii Xbox