Dziś globalna premiera New Xbox One Experience

Dziś globalna premiera New Xbox One Experience

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:01
12.11.2015
2257 wyświetleń

Największa jak dotąd aktualizacja Xbox One dziś staje się publiczna. Nowe Doświadczenie Xbox One (NXOE) to m. in. wiele obiecanych funkcji zaczerpniętych z Windows 10, wsteczna kompatybilność z Xbox 360, a także potężna optymalizacja systemu. NXOE wystartował o godzinie 12:01 AM czasu pacyficznego (9:01 czasu polskiego), zaś w gry poprzedniej generacji będziemy mogli zagrać od godziny 12:01 PM czasu pacyficznego (21:01 czasu polskiego). Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie regiony otrzymają aktualizację w tym samym momencie. Pobieranie aktualizacji zależy też od trybu zasilania, w jakim pracuje nasza konsola.

Jeśli nasz Xbox One działa w trybie Instant-on, system zaktualizuje się w tle, gdy wprowadzimy urządzenie w stan Connected Standby. Z kolei konsole pracujące w trybie oszczędzania energii (Energy-saving) nie będą automatycznie pobierać i instalować aktualizacji. Użytkownik może zaktualizować system samodzielnie, udając się do Ustawień > System i sprawdzając dostępność aktualizacji. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami NXOE nie jest obligatoryjne, przynajmniej przez pewien czas. Jak podkreśla Major Nelson, wszyscy użytkownicy Xbox One, którzy nie zdecydowali się na uaktualnienie, otrzymają stosowne przypomnienie 23 listopada.

NXOE

Niezależnie od tego, w jakich godzinach otrzymamy Nowe Doświadczenie Xbox One, funkcja wstecznej kompatybilności (Xbox One Backward Compatibility) zostanie w tym samym czasie włączona dla wszystkich. By zacząć grać w tytuły z Xbox 360, należy odświeżyć nasze centrum gier i wyszukać w kolekcji wcześniej zakupione tytuły, zgodne z aktualną listą (liczącą 104 pozycje). Wsteczna zgodność na konsoli Xbox One działa w przypadku gier w wersji cyfrowej i odtwarzanych z płyty. Jeśli są to tytuły cyfrowe, możemy je po prostu pobrać na nasz Xbox One. Jeśli z kolei mamy kompatybilne gry na nośnikach optycznych, wkładamy dysk do napędu i ładujemy grę.

"Przedstawiamy zupełnie nowe oblicze Xbox One, dostosowane do prędkości i zróżnicowania systemu Windows 10. To szybszy dostęp do najważniejszych funkcji, gier i znajomych. Nie musisz opuszczać gry, aby dodać znajomych, założyć grupę, dołączyć do niej lub sprawdzić wiadomości. Przeglądaj kanały aktywności swoich znajomych, znajduj nowe wyzwania i sprawdzaj w nowej przestrzeni społecznościowej, co jest teraz na czasie na Xbox Live. Czy chcesz odkryć nowe filmy i programy, korzystając z przewodnika OneGuide, czy zagrać z najlepszymi graczami na Xbox Live – nowa konsola Xbox One daje Ci natychmiast to, czego potrzebujesz." - pisze Microsoft. Więcej szczegółów poznamy na stronie poświęconej aktualizacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://majornelson.com/2015/11/11/global-rollout-of-the-new-xbox-one-experience-on-nov-12/

Polecamy również w kategorii Xbox One