Dynamics 365 czeka tej wiosny spora aktualizacja

Dynamics 365 czeka tej wiosny spora aktualizacja

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:33
21.03.2018
1567 wyświetleń

Zza horyzontu wyłania się już Windows 10 Spring Creators Update, jednak tegoroczna wiosna właściwie rozpoczęła się od szeregu zapowiedzi dotyczących rozwiązań dla biznesu. W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat Business Application Platform, w której skład wchodzą Flow, PowerApps i Power BI. Wraz z nią wiosenną aktualizację otrzyma też Dynamics 365. Jaka będzie jej zawartość i na jakich aspektach skupia się Microsoft?

Dynamics 365

Dynamics 365 zbudowany jest wokół danych i analityki, odsłaniając na ich podstawie wglądy i możliwości organizacjom na całym świecie. Wiosenna aktualizacja ma kontynuować te podejście. Sprawdźmy, co dokładnie czeka użytkowników Dynamics 365:

  • Microsoft Dynamics 365 for Marketing stanie się ogólnodostępny w ramach tego wydania. Jest to nowa aplikacja łącząca marketing z automatyzacją dla firm, które potrzebują czegoś więcej niż tylko podstawowego marketingu mailowego.
  • Microsoft Dynamics 365 for Sales Professional jako nowa, ujednolicona wersja aplikacji Sales z najważniejszymi możliwościami Sales Force Automation.
  • Sztuczna inteligencja będzie wspomagać więcej rozwiązań w Dynamics 365, odpowiadając m.in. za znaczące alerty, analizę i przeszukiwanie skrzynki Outlook, oraz łączenie tych wglądów z Dynamics 365 for Sales.
  • Power BI Insights jako nowe aplikacje dostępne w wersji Preview: Power BI for Sales Insights oraz Power BI for Service Insights.
  • Common Data Service for Apps czeka aktualizacja, o której pisaliśmy tutaj.
  • Common Data Service for Analytics jako nowa usługa dla Power BI, o której również piszemy tutaj.

Prócz tych zapowiedzi Microsoft podzielił się swoim spostrzeżeniem na temat tego, jak wyglądają mechanizmy, w których bierze udział Dynamics 365. Ten specyficzny układ cyfrowego, zapętlonego sprzężenia zwrotnego, łączącego klientów, ludzi i produkty, obrazuje poniższy schemat.

Dynamics 365

Wymienione wyżej nowości to w zasadzie tylko ujęcie tematu z grubsza. Jeśli interesuje Was bardzo szczegółowy wykaz zmian tej aktualizacji, możecie przejrzeć noty wydawnicze w formie liczącego bagatela 222 strony dokumentu PDF.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2018/03/21/accelerating-digital-transformation-with-the-spring-2018-release-for-dynamics-365-and-business-application-platform/

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu