Menu kategorii
 • Dwa dni, dwie nowe kompilacje Windows 10

  Dwa dni, dwie nowe kompilacje Windows 10

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  15:13
  01.07.2015
  3902 wyświetlenia

  Dopiero co informowaliśmy o udostępnieniu przez Microsoft nowej kompilacji Windows 10 oznaczonej numerem 10158, a już dziś w ramach Szybkiego kręgu aktualizacji możemy pobrać zupełnie nowy build o numerze 10159. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Microsoft, jest to swego rodzaju natychmiastowe wydanie poprawkowe, usuwające kilkaset przeróżnych błędów.

  Najnowsze wydanie Windows 10 zawierać ma ponad 300 rozmaitych poprawek, czyniąc ten system jeszcze bardziej stabilnym przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej wydajności. Co więcej, dzięki odpowiednim zabiegom kompilacja ta powinna lepiej radzić sobie na znacznie szerszej gamie urządzeń. Wśród widocznych gołym okiem zmian znajdziemy chociażby nową domyślną tapetę pulpitu oraz wykorzystujący ją zaktualizowany ekran logowania.

  Ciekawostką jest, że na tym etapie zmiana domyślnego tła ekranu logowania nie jest możliwa. Tym samym pozostanie ono takie samo, bez względu na wybraną przez nas tapetę pulpitu. Nie ma się jednak co zamartwiać, gdyż ustawienie to z pewnością będzie dostępne w finalnej wersji systemu. Tak czy inaczej, obecna forma ekranu logowania wydaje się podobać użytkownikom, jako że nie jest to już dłużej pusty i okrojony wizualnie ekran. Jedynym mankamentem zdaje się tu być okrągły obszar wyświetlający awatar użytkownika, który zdaniem wielu powinien być po prostu prostokątny.

  Jak zauważają sami użytkownicy, kompilacja ta wydaje się być wyczuwalnie szybsza w stosunku do poprzednich wydań, a ogólne wrażenie z korzystania z systemu Windows 10 jest w tej wersji jak najbardziej pozytywne.

  Na chwilę obecną to jedyne znane nam informacje na temat kompilacji 10159. Jak tylko znajdziemy w niej jakieś większe i warte odnotowania zmiany, powiadomimy Was o nich w kolejnych wpisach. Nie wykluczone jednak, że na tym etapie prac nad nowym systemem nie znajdziemy w nim już żadnych zauważalnych i nieoczekiwanych modyfikacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows 10