Drukowanie uniwersalne dostępne dla urządzeń z Windows 10 na ARM

Drukowanie uniwersalne dostępne dla urządzeń z Windows 10 na ARM

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:33
06.05.2021
1531 wyświetlenie

Drukowanie uniwersalne, czyli usługa w chmurze Azure zastępująca serwer wydruku, została uruchomiona na początku ubiegłego roku. Oferuje ona bezserwerową infrastrukturę drukowania w ramach Microsoft 365, która zapewnia użytkownikom końcowym proste i bezpieczne doświadczenie wydruku oraz zmniejszenie nakładów czasu i pracy dla działu IT. Teraz drukowanie uniwersalne działa również na urządzeniach ARM z Windows 10.

Drukowanie uniwersalne wspiera teraz Windows 10 na urządzeniach ARM, takich jak Surface Pro X. Jako nowoczesne, oparte na chmurze rozwiązanie drukowania Universal Print usuwa potrzebę serwerów drukowania on-premise i umożliwia punktom końcowym drukowanie na drukarkach zarejestrowanych w Azure AD. Drukowanie uniwersalne jest idealnym wyborem dla urządzeń cloud-first, takich jak Surface Pro X, i pozwala firmom odblokować ich przejście do chmury.

Drukowanie uniwersalne daje pracownikom korzyści w postaci drukowania bez sterowników, usprawnionego odkrywania drukarek w oparciu o lokalizację oraz intuicyjnego doświadczenia wydruku. Dzięki integracji z Azure AD pracownicy używają istniejących danych logowania AAD, aby drukować z urządzeń firmowych.

Drukowanie uniwersalne pozwala działom IT konfigurować firmowe drukarki, aby pracownicy mogli drukować bez przeszkód z dowolnego urządzenia. Pozwala też firmom obniżyć koszty drukowania, wspierając ich potrzeby biznesowe. Administratorzy mogą zarządzać infrastrukturą drukowania z portalu administratora Universal Print oraz łączyć drukarki z natywnym wsparciem dla Drukowania uniwersalnego.

— Jesse Kopavi, Senior Program Manager, Surface Commercial Engineering w Microsoft

Od zeszłego roku dostępność Universal Print stale się rozszerza. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego wrześniowego artykułu: Drukowanie uniwersalne w chmurze już dostępne w Windows 10 Enterprise i Education.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/surface-it-pro-blog/surface-pro-x-can-now-take-advantage-of-universal-print/ba-p/1986104

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure