Dostosowywanie ekranu blokady

Dostosowywanie ekranu blokady

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
00:00
06.03.2014
4363 wyświetlenia

Poprzednie edycja systemów Windows, łącznie z uwielbianą "siódemką", mogą tylko pozazdrościć funkcjonalności ekranu blokady jaki został zaimplementowany w Windows 8, który od tej pory nie służy wyłącznie do wybrania użytkownika i logowania. Dowiedzmy się zatem co w nim takiego "ekstra" i jak go dopasować według swoich upodobań.

Aby dotrzeć do ustawień ekranu blokady aktywujemy pasek boczny (klawisze Logo Windows + C), wybieramy opcję Ustawienia, następnie zaś Zmień ustawienia komputera.

Zmień ustawienia komputera

Teraz wystarczy, że klikniemy na podgląd ekranu blokady i zostaniemy przeniesieni do opcji konfiguracyjnych. Jako pierwszą widzimy sekcję wyboru tła ekranu blokady. Tutaj do wyboru mamy pięć ostatnio używanych grafik (jeśli jeszcze nie korzystaliśmy z własnego motywu, znajdziemy tam zestaw domyślnych). Własne tło ustawimy błyskawicznie, wybierając przycisk Przeglądaj i wskazując lokalizację dowolnego obrazu na dysku. Zamiast jednego, możemy wybrać od razu kilka, które będą wyświetlane jako pokaz slajdów - należy wtedy od razu zaznaczyć opcję Odtwórz pokaz slajdów na ekranie blokady i wskazać lokalizację folderu ze zdjęciami, które mają być wykorzystane. Po ich wybraniu, możemy dodatkowo skorzystać z paru opcji związanych z pokazem slajdów. Naturalnie aby tło prezentowało się w dobrej jakości, rozdzielczość pliku nie powinna być mniejsza, niż rozdzielczość monitora, w której pracujemy.

Zmień ustawienia komputera

W dalszej części personalizacji możemy wybrać aplikacje, których aktywność ma być wyświetlana na ekranie blokady. Powiadomienia mogą wyświetlać wyłącznie programy działające w interfejsie ModernUI. Do dyspozycji mamy 7 aplikacji, które na raz mogą być obecne na ekranie blokady. Możemy je zmieniać, klikając na poszczególne ikonki i wybierając inne programy, lub wyłączać je w ogóle, wybierając z listy Nie pokazuj tutaj szybkiego stanu. Dodatkowo poniżej mozemy wybrać jedną aplikację, której rozszerzony stan będzie wyświetlany po prawej stronie zegara na ekranie blokady. W ten sposób możemy na przykład uzyskać bardziej szczegółowe informacje o prognozie pogody bez potrzeby otwierania aplikacji Pogoda. Jeszcze niżej możemy zamienić domyślną aplikację odpowiedzialną za alarmy na dowolną tego typu pobraną ze Sklepu Windows.

Posiadacze sprzętu mobilnego mogą z kolei aktywować ostatnią opcję, aby móc szybko włączyć kamerę w swoim urządzeniu bez potrzeby logowania się do systemu. Po jej włączeniu, wystarczy przeciągnąć z góry na dół ekran blokady, aby uruchomić moduł Aparat.

Zmień ustawienia komputera


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows 8