Dostosowanie wyglądu okien

Dostosowanie wyglądu okien

 Patryk Hoffman
Patryk Hoffman
00:00
17.10.2009
1 komentarz
11229 wyświetleń

Windows 7 umożliwia swoim użytkownikom w wygodny sposób zmienić wyglądu systemu. Poznajmy proste narzędzie, za pomocą którego możemy dostosować odpowiednio wygląd okien.

Kliknijmy prawym przyciskiem myszy pusty obszar pulpitu. Rozwinie się lista wyboru, gdzie wybierzemy opcję Spersonalizuj. Znajdziemy się wtedy w głównym obszarze personalizacji systemu, skąd naciśniemy pole tekstowe Kolor okna, znajdujące się w dolnej części obszaru. Przejdziemy wtedy już do naszego narzędzia, który pozwoli na zmienianie kolorów obramowań okien, menu Start i paska zadań. Na samej górze pokazana jest paleta kilku podstawowych kolorów, które możemy wybrać. Następnie zaznaczając Włącz przezroczystość możemy włączyć przezroczystość kolorów i ustawić ich poziom intensywności przesuwając suwak w odpowiednie kierunki. Jeżeli nie jesteśmy zupełnie zadowoleni z podstawowej palety barw, możemy je nieco zmienić. Za pomocą miksera kolorów możemy według naszych potrzeb ustawić Odcień, Nasycenie oraz Jasność kolorów.

Kolor i wygląd Okien

Jeżeli klikniemy pole tekstowe Zaawansowane ustawienia wyglądu... otworzy się zaawansowane narzędzie znane np. z Windows XP, które pozwoli szczegółowo zmienić wygląd różnych części systemu. Na sam koniec wystarczy potwierdzić dokonane przez nas zmiany poprzez wciśnięcie przycisku Zapisz zmiany.

Kolor i wygląd Okien ustawienia zaawansowane


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja środowiska

Komentarze

  • Aga 08:31 25.10.2009

    Zamiast "kolorkow" chetniej bym sie dowiedziala, jak sprawic by ten... system, pamietal pozycje poszczegolnych okien. Bo w tej chwili to jakas porazka z tym jest...

Skomentuj

Autor