Menu kategorii
 • Dodawanie komentarzy

  Dodawanie komentarzy

   Juliusz Skowron
  Juliusz Skowron
  00:00
  21.06.2006
  9467 wyświetleń

  Często zdarza się, że w arkuszu chcielibyśmy zawrzeć dodatkowe informacje. W komórkach nie ma miejsca na szczegółowe opisy, poza tym możemy życzyć sobie by te informacje nie były widoczne w tabeli. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są komentarze.

  Aby dodać nowy komentarz zaznaczamy komórkę którą chcemy nim opatrzyć. Następnie klikamy wstęgę Recenzja oraz komendę Nowy Komentarz w zakładce Komentarze.

  W tym momencie na arkuszu pojawia się pole, do którego wpisujemy pożądany komentarz. Od tej pory komórka opatrzona komentarzem jest oznaczona na czerwono w prawym górnym narożniku. Komentarz wyświetla się dopiero, gdy najedziemy kursorem myszy na daną komórkę.

  W zakładce Komentarze znajdują się najpotrzebniejsze funkcje do zarządzania komentarzami. Usuń usuwa komentarz zaznaczonej komórki. Edytuj Komenarz pozawala na edycję treści komentarza. Możemy także zmienić rodzaj czcionki oraz jej rozmiar. W tym celu wybieramy Edytuj Komentarz, klikamy prawym przyciskiem na pole komentarza i wybieramy z menu komendę Formatuj Komentarz...


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Excel 2007