Menu kategorii
 • Dodawanie filmów

  Dodawanie filmów

   Tomasz Kacprzak
  Tomasz Kacprzak
  00:00
  08.06.2006
  18311 wyświetlenie

  Podczas wygłaszania prezentacji czy referatów coraz częściej pojawia się potrzeba lub nawet konieczność wyświetlania filmów. Program Microsoft PowerPoint 2007 pozwala na na odtwarzania klipów podczas prezentacji bez konieczności jej wyłączania i włączania programów do odtwarzania filmów. Ponadto mamy do dyspozycji kilka funkcji, które zapewnią ciągłość i efektowność prezentacji. Aby dodać nowy film klikamy na wstęgę Wstawianie, a następnie wybieramy pole Film, w panelu Klipy multimedialne. Zostaniemy zapytani kiedy, podczas prezentacji, zacząć odtwarzanie filmu:

  Jeśli chcemy, aby film został włączony zaraz po przejściu na slajd, na którym się znajduje, klikamy Automatycznie. Możemy również rozpocząć odtwarzanie Po kliknięciu na film. Po dodaniu filmu zauważamy, ze mamy do dyspozycji dwie dodatkowe wstęgi: Narzędzia obrazów oraz Narzędzia filmów. Znaczy to, że film możemy formatować w taki sam sposób jak obraz. Dopóki nie zostanie rozpoczęte odtwarzanie filmu, będzie on widoczny jak zwykły obraz, razem z wszystkimi efektami. Na przykład:

  Teraz przejdźmy do wstęgi Narzędzia filmów. Mamy tu możliwość ustawienia opcji odtwarzania filmu, takich jak: włączanie automatyczne, odtwarzanie pełnoekranowe, odtwarzanie w pętli, aż do zatrzymania. Możemy tu także ustawić głośność. Poniższy przykład ilustruje wstęgę Narzędzia filmów oraz film w trakcie odtwarzania w trybie podglądu.

  Zauważ, że kiedy film jest odtwarzany wraca do swoich początkowych rozmiarów, porzucając wszystkie efekty formatowania włączone we wstędze Narzędzia obrazów. Pamiętaj, żeby sprawdzić, jaki tryb włączania się filmu jest ustawiony, najlepiej sprawdź to w trybie pokazu slajdów jeszcze przed oficjalną prezentacją.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii PowerPoint 2007