Dell umożliwi transfer plików i udostępnianie ekranu iOS w Windows 10

Dell umożliwi transfer plików i udostępnianie ekranu iOS w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:35
02.01.2020
1546 wyświetleń

Jeśli chodzi o podejście Microsoftu do współpracy Windows 10 z urządzeniami mobilnymi, to zdecydowanym faworytem jest Android. Widać to wyraźnie na przykładzie aplikacji Twój telefon. Powód jest banalny — system ten ma po prostu znacznie więcej użytkowników. Posiadacze iPhone'ów niestety muszą obejść się smakiem, chyba że skorzystają z alternatywnego rozwiązania. A takie proponuje im właśnie Dell.

Dell wciąż inwestuje w swoją aplikację Mobile Connect, która pozwala wysyłać i odbierać SMS-y, a także wykonywać i odbierać połączenia na komputerze PC. Producent zapowiada tymczasem dalsze ulepszenia. Począwszy od wiosny, nie potrzebny będzie telefon z Androidem, aby rzutować ekran na PC. Będzie można to zrobić z udziałem iOS. Nie jest jasne, jak Dell zamierza to zrobić — w końcu mirroring ekranu iOS nie jest wspierany przez nikogo innego. Przykładem jest wspomniana wcześniej aplikacja Twój telefon, która w zestawieniu z iPhonem jest prawie bezużyteczna, nie może nawet czytać ani odpowiadać na SMS-y. Mówiąc krótko, urządzenia Apple'a nie są zbyt skore do współpracy z urządzeniami spoza własnego ekosystemu.

Póki co wiemy, że Dell nie wykorzysta AirDrop ani AirPlay do obsługi zapowiedzianej funkcjonalności. Prócz tego firma zapowiedziała nową funkcjonalność o nazwie Cinema Guide, która stanowić ma rodzaj centrum naszych usług, również tych, które nie mają natywnych aplikacji dla Windows 10, takich jak Amazon Prime Video. Wybór filmu do obejrzenia będzie skutkował otwarciem samodzielnej aplikacji (jeśli jest dostępna) lub aplikacji webowej.

Dell Cinema Guide jest dostępny już teraz, natomiast nowe możliwości spod szyldu Dell Mobile Connect mają pojawić się w okolicach lutego/marca tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/dell-mobile-connect-will-let-you-share-files-and-mirror-your-screen-from-ios-to-windows-10

Polecamy również w kategorii Mobilne technologie