Dell opatentował laptopa z dwoma ekranami

Dell opatentował laptopa z dwoma ekranami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:07
04.01.2019
503 wyświetlenia

Dwuekranowe urządzenia z Windows 10 przez dłuższy czas kojarzyły się tylko z Surface Phone, ale odkąd swoje prototypy pokazali Qualcomm i Intel, domniemane urządzenie Microsoft straciło na znaczeniu. Z drugiej strony istnieje wiele dowodów, że Microsoft pod taki rodzaj urządzeń przygotowuje system - będzie to specjalna wersja Windows 10 z powłoką dostosowaną do dwóch ekranów.

Nowy typ urządzeń nie musi być wcale mobilny w dosłownym znaczeniu. O ile o pokazanie telefonu z rozkładanym ekranem i Windowsem nikt się jeszcze nie pokusił, o tyle z laptopami wygląda to zupełnie inaczej. Wspomniane prototypy to dopiero początek. Dell zdaje się iść o krok dalej, nie tyle zastępując panel klawiatury ekranem dotykowym, co wstawiając dwa ekrany w miejscu jednego.

Dell

Patent o nazwie INFORMATION HANDLING SYSTEM WITH MULTIPLE DETACHABLE DISPLAYS został złożony przez Dell Products L.P. w czerwcu 2017 roku i upubliczniony przez USPTO dopiero 3 stycznia 2019 roku. Mówiąc krótko, jest to przenośny laptop 2-w-1, do którego można magnetycznie podłączać zewnętrzne ekrany. Dodatkowe ekrany mogą służyć do rozszerzenia przestrzeni roboczej bądź kopiować zawartość pierwszego, np. przy prezentacjach.

Dell

Oczywiście jak zwykle nie ma żadnej gwarancji, że Dell wypuści tę niezgrabną hybrydę. Mamy za to kolejne potwierdzenie, że ktoś się tematem Windowsa 10 na dwóch ekranach w ogóle interesuje... Choć nie jest wykluczone, że laptopa w nowym stylu pokaże też Microsoft.

Z całym patentem można zapoznać się na stronie FreePatentsOnline.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/dell-is-developing-a-dual-screen-laptop-with-detachable-displays/

Polecamy również w kategorii Urządzenia