Menu kategorii
 • Deinstalacja programów

  Deinstalacja programów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  22.08.2006
  25076 wyświetleń

  Podczas korzystania z komputera instalujemy na nim dziesiątki aplikacji. Zdarza się, że w poszukiwaniu tej jednej odpowiadającej naszym wymaganiom wgrywamy na dysk twardy kilka a nawet kilkanaście programów. Czy po znalezieniu pasującego nam narzędzia pamiętamy o usunięciu wszystkich pozostałych? Albo też czy kasujemy aplikacje, które zainstalowaliśmy tylko po to aby sprawdzić jej możliwości? Często zapominamy o tym. A każdy program zajmuje miejsce na naszym dysku. Dodatkowo wiele narzędzi uruchamia się przy starcie systemu i zajmuje jego zasoby. Niech każdy z nas zajrzy teraz do menu Start i sprawdzi czy zna wszystkie pozycje, które tam widnieją. Zastanówmy się czy korzystamy z wyświetlonych tam aplikacji. Jeżeli nie, usuńmy je i zwolnijmy trochę zasobów dyskowych oraz systemowych naszego komputera.

  Najpierw przejrzyjmy menu Start jeżeli znajdują się tam programy, których chcemy się pozbyć sprawdźmy czy w podmenu znajduje się narzędzie odinstalowywujące jeśli tak - skorzystajmy z niego. To najlepszy i najprostszy sposób na usunięcie programu.

  Gdyby w menu Start nie było danego skrótu musimy skorzystać ze składnika Windows XP. Wchodzimy do Panelu sterowania klikając kolejno w Start, Ustawienia, Panel sterowania. Następnie uruchamiamy element Dodaj lub usuń programy. W oknie, które pojawi się, mamy wyświetlone aplikacje, które są zainstalowane na komputerze. Korzystając z rozwijanej listy umieszczonej po prawej stronie u góry możemy w różny sposób sortować listę. Lista ta również dostarcza nam wielu informacji o danym narzędziu takich jak częstość używania czy rozmiar zajmowany na dysku.
  Po zaznaczając programu i klikając w przycisk Usuń spowodujemy uruchomienie deinstalatora i skasujemy aplikacje z naszego dysku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Komputerowe porządki