Menu kategorii
 • Defragmentacja dysków w Windows Vista

  Defragmentacja dysków w Windows Vista

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  22.02.2008
  11812 wyświetlenia

  Dane, które przechowujemy na dysku twardym komputera ulegają po pewnym czasie procesowi fragmentacji. Polega on na tym, że pliki są zapisywane w częściach. Wydłuża to ich odczyt oraz spowalnia pracę systemu. Defragmentacja jest natomiast procesem odwrotnym, który pozwala scalać części plików.

  Defragmentator dysków w Windows Vista jest bardzo prostą w użyciu aplikacją. Przechodzimy do menu Start\Wszystkie programy\Akcesoria i Narzędzia systemowe. Uruchamiamy program naciskając na jego skrócie. Dyski twarde zostaną przeanalizowane, następnie zostanie wyświetlony komunikat podsumowujący. Jeśli będzie to Wydajność systemu plików jest dobra to nie musimy przeprowadzać tego procesu teraz. Aby rozpocząć defragmentację naciskamy przycisk Defragmentuj teraz.

  Defragmentator dysków w Windows Vista ma jedną dużą przewagę nad swoim poprzednikiem znanym z XP. Mianowicie analizuje i defragmentuje wszystkie dyski naraz oraz posiada prosty w użyciu interfejs. Pozwala także na sporządzenie harmonogramu procesu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porządki na dysku w Windows Vista