Deaktywacja dymków z podpowiedziami

Deaktywacja dymków z podpowiedziami

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
00:00
26.09.2006
1 komentarz
9743 wyświetlenia

Często podczas uruchamiania komputera system wyświetla nam ważne informacje w obszarze nad zegarkiem np. o niebezpieczeństwie wynikającym z braku zainstalowanego oprogramowania antywirusowego. Wiadomości te są wyświetlane w postaci postaci tzw. dymków z podpowiedziami. Dla wielu użytkowników jest to bardzo męczące i denerwujące, jednak nie ma się co martwić - mała modyfikacja rejestru umożliwi nam zmianę także tej opcji systemu.

Pierwszym krokiem będzie uruchomienie Edytora rejestru, klikamy kolejno Start, Uruchom... i wpisujemy polecenie regedit, które uruchomi wspomniane wcześniej narzędzie. Następnie odszukujemy i przechodzimy do klucza: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
\Advanced
i tworzymy tam nową wartość DWORD, klikając prawym przyciskiem myszy w prawej części okna Edytora rejestru i wybierając kolejno z menu kontekstowego: Nowy i Wartość DWORD.

Nowo stworzonej wartości nadajemy nazwę EnableBalloonTips oraz poprzez dwukrotne kliknięcie otwieramy ją i nadajemy jej wartość 0. Ostatnim etapem tej modyfikacji będzie restart komputera w celu wprowadzenia dokonanych przez nas zmian.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu

Komentarze

  • rafcio 10:01 15.05.2010

    zrobilem tak jak trzeba i dymki dalej sa :/

Skomentuj

Autor