Menu kategorii
 • Da się! Windows 10 ARM uruchomiony na Lumii 950

  Da się! Windows 10 ARM uruchomiony na Lumii 950

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  14:41
  07.02.2018
  1902 wyświetlenia

  Głośno było ostatnimi czasy o udanych próbach uruchomienia martwego już systemu Windows 8 RT, na równie starym telefonie Lumia 640XL. Wszystko za sprawą udostępnionej niedawno narzędzi WPInternals. W efekcie otrzymaliśmy w miarę funkcjonalny mini-komputer, obsługujący pakiet Office i aplikacje ze Sklepu Windows. Teraz udało się pójść o krok dalej - uruchomiono Windows 10 ARM na ostatnim flagowcu Microsoftu, Lumii 950.

  Windows 10 ARM na Lumii 950

  Na chwilę obecną cała informacja ograniczona jest tylko do dwóch wiadomości użytkownika Blaze, zamieszczonych przez niego na portalu Twitter. Udało mu się, korzystając z WPInternals, odblokować bootloader Lumii 950 i zainstalować oraz uruchomić na niej system Windows 10. Nie wiadomo jak z używalnością tej konfiguracji - wspomniane próby z Lumią 640XL pozwoliły na uruchomienie połączenia z siecią i obsługę aplikacji ze Sklepu Windows. W przypadku 950 istnieje duże prawdopodobieństwo na osiągnięcie jeszcze lepszej wydajności i stabilności. Jest to w końcu flagowy telefon, wyposażony procesor Snapdragon 808, 3 GB pamięci RAM i 32GB wbudowanej pamięci. Więc mamy do dyspozycji całkiem przyzwoitą konfigurację sprzętową, która powinna bez problemu obsłużyć Windows 10 ARM.

  Twitter Lumia 950 Windows 10 ARM

  Próby takie jak tak, dają nadzieję na drugi żywot niektórych Lumii, pochowanych głęboko w szufladach i zapomnianych przez świat. Zapomnieć chce o nich nawet sam Microsoft. W zasadzie jedyną i największą wadą tych telefonów od zawsze był system operacyjny. Teraz, po ich odblokowaniu, z pomocą WPInternals co więksi pasjonaci mogą próbować tchnąć w te telefony nowe życie. Jak widać na powyższym przykładzie - da się.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/latest-development-hacker-boots-windows-10-arm-lumia-950/

  Polecamy również w kategorii Windows Phone